Do městečka přijíždí muzikál „Fantastica“ s hlavními hvězdami Lorcou (Carole Laure) a autorem a jejím mužem v hlavní osobě, Paulem (Lewis Furey). Lorca a Paul jsou ze sebe navzájem lehce otráveni, dohání je stereotyp putujících umělců, Lorca se obává o své zdraví a Paul pouze o svůj muzikál. Městečko je navíc zaujaté ještě jinou věcí: jeho starosta Jim (John Vernon) chce mermomocí získat pod kontrolu pozemek, na kterém si místní hippie Euclide Brown (Serge Reggiani) vytvořil ráj na zemi. S jezírkem plným pstruhů, bílým koníkem, holuby a farmou. Když se přijde na to, že Lorca je dvojnicí ženy, pro kterou oba muži planuli láskou, může drama začít. (garmon)

garmon

Hudba je tu podivná, občas míří do artifici stylu, ale klame; ragtimové základy v jinak poměrně bohaté aranži se navíc jen zřídkakdy pohnou k většímu švunku. Je to trochu hudba jakou dělala v té době třeba Kate Bush, ale bez její ulítlosti a charismatu: Carole Laure neuměla nikdy moc zpívat a bohužel ani hrát - její půvab je zejména v samozřejmosti s jakou hraje nahá, zbytek je trochu Anna K, trochu Dáda. Vizuál toho je taky zvláštní. Když to porovnám s mistrovskou Forbidden Zone vzniklou v podobně přiznané divadelní stylizaci, toto je výrazně slabší: tak nějak to nemá názor. A kdyby to stálo celé jen na "zkouškách" muzikálu, bylo by to ještě dobré - bohužel se do toho plete ještě zápletka krize Laure s manželem Fureyem, a k tomu ještě eko-zápletka ohledně jednoho pěkného pozemku, a k tomu ještě zápletka, kterou Carle opakuje dokola - totiž, že je Laure komusi mrtvému podobná, a k tomu ještě zápletka o tom, jak dobře se má barmanka divadelní hospůdky se svým mužem atd. Chytá to moc nevýrazných zajíců naráz - ani jeden není vtipný, ani jeden není nosný. Aspoň, že to není tak elitářsky nablblé jako All That Jazz. Byl jsem zvědavý s čím Carle přijde - prvky muzikálu už jsem u něj viděl, zajímalo mě to; neurazilo, ale dokoukal stěží. Slabé tři. ()