Konfederační vojáci unikli z vězení a míří k mexickým hranicím. Když narazí na kurýra, nesoucího zprávu o konci Občanské války, zabijí ho a zprávu se rozhodnou utajit. To je ale osudová chyba.

Zajatci Konfederace, uvěznění během občanské války, utečou z vězení a míří k mexické hranici. Cestou zabijí jednoho vojáka Unie. Jenže netuší, že to byl kurýr, který nesl zprávu o konci války. Jeho tajná depeše tak nedorazí do tábora Unie, kde se chystají na pronásledování uprchlíků. (oficiálny text distribútora)

kaylin

V konečném důsledku je to takový hodně klasický western, kdy dostanete hodného chlapa, ale celkem ostříleného, k tomu ještě ostřílenějšího hajzla, který není až tak zlý, do toho krásnou ženu, no a pak už jen honičku a hlavně jednu postavu parádního šílence. I když je vedlejší, je tenhle smějící se cvok výborný. ()

Mol

DAMN YOU, MEN! MOVE! Film má skvěle úderný název a čekal jsem od něj jatka, vždyť Glenn Ford nahánějící rebely napříč krajinou? To vypadá jako skvělý nápad. Začátek i vypadal slibně, když major zastřelí svázaného vojáka u kůlu jako prase na dvorku. Film však v různých částech začne pokulhávat a Bentley s Emily se nakonec ukážou jako mnohem větší vymaštěnci než celý Luther. A abych se přiznal hledal jsem celý film Harrisona Forda, ale nepoznal jsme ho. Dohledával jsem si ho až po filmu. ()

T2

Rozpočet $2milióny║ dosť nesúrodý western, ktorý je miestami dosť drsný, vážny a k tomu sú tam natlačené komické vsuvky s dvoma ustráchanými motúzmi, ktorý chcú mať ruky čisté a najradšej by niekam zdúchli na strane severanov, ďalej sú tam ich náprotivky na strane južanov ktorý by sa len s pasie stále bili, dosť to príde také ustrelené od pásu, potom to moc nepasuje /45%/ ()

Martin741

Teda Roger Corman /Jama a Kyvadlo/ natocil len dalsi nudny podpriemerny western. Glenn Ford /Plna Kapsa Zazraku, Gilda/ sa len trapil a nic nepredviedol, pribeh divaka dokonale unudi. V 60. rokoch sa tocili desiatky westernov rocne a prene kvoli takymto filmom western v 70. rokoch minuleho storocia vymrel. 25 % ()

Han22

Nastal času westernů a tenhle byl veskrze průměrný. Spousta přestřelek, celkem spád a rychle to uteče, ale nikdo komu by člověk mohl fandit. Máme tu skupinu jižanů, kteří prchají ze zajateckého tábora, což jsou většinou nesympatičtí šmejdi. Korunu tomu nasazuje velitel, který (asi) znásilní zajatkyni a tají před svými, že válka skončila, aby mohl zabít pár Yankeyů. Seveřané jsou zase anonymní figurky, kromě dvojice pitomců, sadistického velitele tábora a hlavního hrdiny, který zachraňuje dívku. Bohužel ho hraje jaky vždy nevýrazný Glenn Ford a postava je o ničem. No a dívka se projeví taky jako pěkná mrcha. Na konci se skoro všichni postřílí a bylo mi to skoro fuk. Průměr na 3*. PS: V mini roličce mladičký Harrison Ford. ()

• George Hamilton, ktorý hrá postavu Bentleyho, dostal pri natáčaní honorár vo výške 100 000 dolárov. (westerns)
  • Harrison Ford je v titulkacích uveden neobvykle jako Harrison J. Ford. (J.A.K.)
  • Časti filmu sa natáčali v národnom parku Zion, ďalej v Glen Canyon, Kanab, Paria, v Coral v Utahu, a v Old Tucson v Arizone. (westerns)