Please Don't Eat My Mother!

• USA Hungry Pets (viac)

Muž v autě opíjí a svádí mladou zrzku v kostkované sukni (po čase i bez ní), což pozoruje Henry Fudd (Buck Kartalian) a vzrušeně žere svačinu i s papírovým ubrouskem. Jinak je to tichý muž středního věku, který stále žije se svou panovačnou matkou. Jednoho dne jde po ulici a uslyší podivný zvuk. Pátrá po jeho zdroji a zjistí, že je to květina, která je na prodej. Vyplázne dolar a odnese si ji domů. Tam ho osloví svůdným ženským hlasem a žádá, aby ji nakrmil. Spolkne mouchu, pak další, nepohrdne brouky, pak dostane žábu, ale pořád to nestačí, květina roste a chce víc a víc. Dostane pejska, ale pak dostane zálusk na člověka podle fotek žen, které má Henry po zdech. Když do pokoje vtrhne jeho matka Clarice (Lyn Lundgren) v domnění, že tam syna nachytá se ženskou, řešení je nasnadě. Ovšem je zde jedna výjimka, kytka chce jen ženy, což zjistí, když přijde policista pátrat po zmizelé matce a rostlině nechutná. Henry ve stejném obchodě koupí další květinu a pak si objedná prostitutku (taky zrzavou), ne pro sebe, ale pro kytky. Ale co dál – bude věčně dodávat další ženské pokrmy, nebo se to vyvine poněkud jinak? (Peabody)

JFL

V kategorii šmíráckých nudies představuje "Please Don't Eat My Mother!" jeden z hravějších počinů. Což ale neznamená, že by nabízel jakkoli třeskutou zábavu. Okatý plagiát Cormanova "The Little Shop of Horrors" a Meyerova "The Immoral Mr. Teas" v zájmu co nejrychlejšího a nejlacinějšího natáčení jde cestou co nejdelších záběrů s co nejvíce natahovanými monology, kde nechává své ochotnické představitele marně vařit z vody. Nakonec jako převládající dojem z celého filmu vykrystalizuje bezelstnost hraničící s drzostí - jednak ve smyslu, jak moc na hranu dělící kategorie soft a hard core si tvůrci mohli dovolit zajít, ale také kterak se vůbec nezatěžovali nějakou prostorovou kauzalitou sekvencí při samotném šmírování. Ale asi se člověk nemá pozastavovat nad tím, jak může hrdina sedící v podřepu vidět dovnitř do auta, kde se někdo muchluje. ()

Peabody

Taková Adéla ještě nevečeřela, kde hlavní příběh je prokládán šmírováním souložících párů (zrzka v autě, mladý pár v parku, milenci sledovaní oknem), které do toho režisér prostříhal bez nějaké souvislosti s příběhem masožravky. ()