Svérázný detektiv je kvůli svému přístupu k práci dočasně mimo službu. Najde si proto posilu, se kterou se na vlastní pěst pustí do vyšetřování série brutálních vražd. (Netflix)

jedna_vrana

Poľská detektívka? To predsa nemôže byť katastrofa. Ale môže! Možno je moje hodnotenie príliš zaujaté, ale tomuto seriálu musím vyčítať všetko. 1. Nesympatickí herci od ústrednej postavy až k vedľajším. Nevytvorila som si sympatie k Wiktorovi Forstovi. Vzbudzoval dojem povrchného človeka, ktorý za sebou zvykne nechávať vzťahovú púšť.  2. Ukričaní policajti, najmä ich nekompetentný šéf Edmund Osica, ma dvíhali zo stoličky. 2. Príbeh je zlepenec scén, ktoré ako celok nefungovali. Nie, nepodarilo sa navodiť severskú mrazivú atmosféru. 3. Prípady a ich riešenie nemajú logiku, nezapadajú do seba a videné nie je ani vysvetlené, len sa stráca v hmle. 4. Bunker na Lomnickom štíte? Wau. ()

Skeksis

Vzhľadom na to, ako pekne to bolo natočené a v akom krásnom prostredí sa to odohrávalo - však lebo Tatry sú super, by si seriál zaslúžil zaujímavejšiu tému ako asi najviac otrepanú: Poliaci a nacisti. Tá téma sa týka pomaly každého poľského filmu a knihy. Chápem, že je to neoddeliteľná minulosť, ale odtiaľ potiaľ. Nech sa spamätajú! Napriek tomu, že bol dobre natočený a zahraný, nepriniesol nič kreatívne a nové. Dokonca sa mi zdalo, že veľa vecí som už videla inde. Navyše tam bolo priveľa nezmyslov a vecí, ktoré si doslova protirečili. No aj tak sa to pozeralo dobre. ()

hony23

Poláci se snažili natočit severskou krimi a celkem se jim to podařilo. Příběh masového vraha zasazený do krásného prostředí Tater má atmosféru, dějové zvraty i detektiva, který má spoustu problémů sám se sebou. Paradoxně nejslabším článkem je samotná detektivní zápletka, kdy motivace a chování spousty postav mi nedávaly příliš smysl. ()

Maraboy

Já si prostě na ty zimní kriminálky potrpím a tady tomu nebylo jinak, mám rád tu zimní depresivní atmosféru, vraždy, okultismus. Poláci stále umí a dokazují, že umí držet krok se severeskýma kriminálkama, pořád se to jestě nedá srovnávat, ale laťka je vysoko. Je škoda, že koncem třetího nebo začátkem čtvrtého odhalíte vraha sami, některé věci jsou lehce nedotažené, ale já se bavil. 70% ()

BFG2000

Velmi solidní kriminálka, od našich polských sousedů, kteří tak definitivně potvrzují, že jsou na míle daleko před českou filmovou a seriálovou tvorbou. Naprosto úžasný vizuál a hutná atmosféra - kameraman opravdu na jedničku, skvělí herci, někdy až dechberoucí lokace Vysokých Tater, solidní skvěle padnoucí hudba, vyzdvihl bych i zvuk jako takový a v podstatě docela zajímavý děj a scénář. Kdyby v seriálu nebylo pár poměrně zásadních logických děr, bylo by to za mě klidně do plného počtu. Ale některé faily opravdu odpustit nedokážu. A jako dost mě nasral ten konec! Byl naprosto skvělý, ale... Nedokázal jsem poznat herečku, která v téměř poslední scéně řídí jeep! Byla to Zuzanna nebo Kamilla? Zdálo se mně, že právě Zuzanna a to by celému konci dodalo úplně jiný rozměr. Každopádně nadprůměrný počin! ()