Divoký je vítr

• Južná Afrika Wild Is the Wind

Dva zkorumpovaní policisti vyšetřují brutální vraždu mladé holky a napjatá atmosféra v tomhle rasově segregovaném městečku se přitom vyhrotí. (Netflix)

Shitonit

skrze počáteční rozpaky, se z tohoto vyklubal docela fajn napínák, kde všichni řežou všechny, přechcávaj se černý přes bílý, je to dostatečně gulášovitý a zároveň lehoulince vygradovaný ke konečně závěrečnýmu fajtu, kde pravda a láska nakope prdel lži a nenávisti. Snad ještě kdyby k tomu hráli Die Antwort a nemá to chybku. ()

Skeksis

Beloškovia bijú černoškov a černoškovia bijú beloškov... Že ich to ešte baví. Zvlášť v Juhoafrickej republike. Neviem, čo to tam hatlali, nerozumela som ani hovno, ale keby nehovorili asi desiatimi pridrbanými jazykmi, tak by si možno rozumeli a prestali sa mlátiť. Kriminálka výborná, môžem vytknúť iba niektoré pridlhé a sentimentálne scény. Inak aj téma - rasová nerovnosť, je už otravná ako mucha v zime, ale inak super dej. ()

klukluka

Líbila se mi tady muzika, se kterou si bohužel neporadil shazam, kterou jsem nerozklíčoval s pomocí závěrečných titulků a neexistuje k tomu soundtrack… 😞 Líbilo se mi, kolik se tu prolínalo silných příběhů, líbilo se mi, kolik různých podob tady na sebe vzal přetrvávající problém jihoafrického rasismu a segregace. Líbilo se mi to. ()

MickeyStuma

Policejní drama z produkce Netflixu, takže nepřekvapí, že se tradičně poukazuje na rasismus. Ale že se příběh odehrává v Jižní Africe, v tomto případě dejme tomu. A tak tu máme další Buddy movie, avšak v poněkud jiném ražení, než na jaké jsme zvyklí. V realitě všedních dnů Jižní Afriky stačí málo, aby policie zasáhla, ale pokud se policii nabídne nějaký obnos, vše se už odehrává jinak. Zoufalství chudých lidí je tak na denním pořádku, a to především u černošských obyvatel, kteří na úplatek nemají, zatímco běloši ano. Spravedlnost tak podle toho vypadá. A když se stanou dvě vraždy mladých dívek, vyšetřování prostě probíhá zcela jinak, než jak bývá obvyklé. Snímek by mohl být zajímavý, jen kdyby neměl tak brutálně pomalé tempo. Sráží to na kolena právě onu dramatizaci a o nějakém napětí už nemůže být řeč vůbec. Je ale fakt, že co se týče toho rasismu, zase se tolik na pilu netlačí. Centrem zájmu jsou dva policisté, z nichž jeden je běloch a druhý černoch, a jelikož to jsou parťáci, v oblasti korupce si jsou zajedno. Na to, aby snímek zaujal, je to však prostě poměrně málo. Film až neuvěřitelně nudí, takže kdo vydrží až do konce, v podstatě vyhrál. ()

Diaganá

Trošku úplatný dnešní době. Většinou u filmů, které mě nebaví, dávám 4hvězdy a více, tady jsem se překonal, protože mě zajímalo jestli bude pachatel v JAR ve stylu BLM..když se ví, že když tam přijedou podnikatelé třeba z Čech, tak musí jezdit Uberem, protože jinak by se jako běloch stal brzy terčem útoku. ()