Strážca návestia

(TV film)
  • Česko Strážce návěstí (viac)
Dráma / Horor / Krátkometrážny
Veľká Británia, 1976, 40 min

Jednoho večera navštíví strážce návěstí neznámý muž. Dlouho spolu hovoří a další večer se znovu sejdou. Strážce mu vykládá tajemné historky o tunelu a muž naslouchá. Také mu řekne o tajemné postavě, která na něho už párkrát mávala, přesně od toho červeného světla u tunelu. Následujícího večera se postava znovu objeví... (Rodriguez)

filmmovier

Ghost Story for Christmas, 1976. Na palubě opět mistr děsivé atmosféry Lawrence Gordon Clark, předloha tentokrát od Dickense. Výsledkem je nejlepší příspěvek tohoto projektu BBC. Dvě postavy, jeden posluchač, jeden vypravěč, tajemný přízrak, který vždy, když se objeví způsobí naprosto luxusní mrazení v zádech, naprosto luxusně pochmurná atmosféra, atraktivní prostředí osamělého malého železničního domku, výteční herci (Denholm Elliott z Indyho) a fantastická pointa. Absolutní spokojenost a pro mě nádherná tečka za původním cyklem. 95 %. ()

Al44...

Zfilmovaná povídka s mysteriózním nádechem - vše se to odehrává na velmi malém prostoru s pouhými dvěma hlavními postavami - hodně je to stavěno na dobré atmosféře a kvalitních dialozích - pro někoho to může být poněkud staromódní. ()

IXOXI

V době svého vzniku se pravděpodobně jednalo o vynikající počin, bohužel zub času je neúprosný a u některých "hororových" scén jsem se usmíval kvůli zastaralému provedení. ()

ozzy13

Stylová anglická duchařina v jejich nejlepší tradici. Horror založený na postupném budování silné atmosféry a hereckých výkonech. Natočeno podle povídky Charlese Dickense. Nevidím jediný důvod, proč nedat plný počet. ()

magu

Ďakujem Bohu, že sa autori nerozhodli roztiahnuť príbeh na 100 minút. Aj tých 38 bolo totiž až-až. Keby z toho urobili 15 minút, bolo by to akurát. No a pokiaľ sa príbeh takto ťahá, nemôžem ísť vyššie. A tiež nerozumiem, že v Anglicku sa chodí na červenú...? To fuckt? ()

Muf911

Horror z mého dětství, ze kterého jsem si pamatoval jen větu "Hej, vy tam dole" a scénu vlakové nehody tunelu. Tak jsem si to teď oživil, je to takový krátký filmík a předtuše drážniho zaměstnance. V podstatě je to nízkorozpočtoá inscenace se dvěma herci. Jako dospělému mi to už nijak moc hororové nepřipadalo ale svou atmosféru a atraktivni se to určitě má. A ani jsem se nedivil, když jsem si v titulkách přecětl na motivy Charlese Dickense. ()

jaycesmile1

Jako kluk jsem to viděl v televizi, tenkrát to byl film s hvězdičkou, a týden se mi špatně usínalo. I po letech se rád podívám, i když zážitek už není tak silný. ()