Oši no ko

• Japonsko Oshi no Ko (viac)
Animovaný / Dráma / Hudobný
Japonsko, (2023–2024), 10 h 20 min (Minutáž: 24–82 min)

Predloha:

Aka Akasaka (komiks), Mengo Jokojari (komiks)

Scenár:

Džin Tanaka

Kamera:

Takafumi Kuwano

Hudba:

Takuró Iga

Rie Takahaši, Takeo Ócuka, Tomojo Takajanagi, Jumi Učijama, Kento Itó, Jurie Igoma, Megumi Han, Manaka Iwami, Rumi Ókubo, Lynn, Acuši Tamaru, Hisao Egawa (viac)

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké by to bylo narodit se jako dítě celebrity? Jaké by to bylo, mít od narození ty správné známosti a vzhled, mít vstupenku do světa showbyznysu od úplného začátku...
Goro pracuje jako doktor-gynekolog v nemocnici kdesi na japonském venkově. Kvůli jedné pacientce, s níž se v nemocnici seznámil, je už několik let velkým fanouškem okouzlující vycházející hvězdičky Ai Hoshino, zpěvačky v doposud nepříliš známé J-pop idol skupině B-Komachi. Jednoho dne do nemocnice dorazí neznámá šestnáctiletá těhotná dívka. Poté, co odhalí svou tvář, Goro s velkým překvapením zjišťuje, že je to právě Ai, kterou tak obdivuje.
Jakožto součást striktních pravidel, které musí v zábavném průmyslu idol zpěváci a zpěvačky dodržovat víc než kdokoliv jiný, je pro mladinkou zpěvačku nemyslitelné, aby se kdokoliv z kolegů, médií či fanoušků tento fakt dozvěděl. Jelikož se rozhodne, že o dvojčata, které se jí mají narodit, nechce přijít, chce v této zapadlé nemocnici zůstat v utajení až do porodu pod záminkou zdravotních problémů. Lze však něco takového opravdu utajit? Jak daleko jsou schopni někteří lidé ve své sobecké lásce k celebritám dojít? A co všechno se skrývá pod mnoha maskami, které na sobě zábavný průmysl má? Vítejte v nelítostném světě, kde se vytváří zářivá fikce. (TheDarKnig)

Recenzie používateľa MarekTulen k tomuto seriálu (2)

Oši no ko (2023)

Oši no ko je výborným anime seriálem, který ukazuje život dětí celebrity zaměřený hlavně na hudbu. Témata sem naprosto sedli a i kdybych viděl scénář k tomuto seriálu, užíval bych si ho stejně, provedení je tu na mistrovské úrovni. Konkurenti na podobný příběh se budou fakt těžce hledat. Je to hravé, emoční a nebo i zábavné, všechno co tu je do sebe zapadá perfektně a tvoří nepřestavitelnou unikátnost. ()

Mother and Children (2023) (S01E01)

První epizoda by vás měla zaujmout nejvíce, aby jste dané dílo dokoukali do konce. Tohle je ten nejlepší start co jsem v životě u anime viděl a i snad mezi všemi seriály na světě. Emoční kousek, který parádně v jenom jedné epizodě ukazuje velkou časovou osu, vidíme děti vyrůstat a vidíme život Ai. Poznáme čím se seriál bude zaobírat, teď bylo načase jen vymyslet čím budou celebrity, a nečekal bych že hudbou by to do tohoto děje tak sedlo. I kdybych viděl k tomuto scénář, ohromilo by mě to stejně, je to zobrazené v té nejlepší možné kvalitě. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD