Oši no ko

• Japonsko Oshi no Ko (viac)
Animovaný / Dráma / Hudobný
Japonsko, (2023–2024), 10 h 20 min (Minutáž: 24–82 min)

Predloha:

Aka Akasaka (komiks), Mengo Jokojari (komiks)

Scenár:

Džin Tanaka

Kamera:

Takafumi Kuwano

Hudba:

Takuró Iga

Rie Takahaši, Takeo Ócuka, Tomojo Takajanagi, Jumi Učijama, Kento Itó, Jurie Igoma, Megumi Han, Manaka Iwami, Rumi Ókubo, Lynn, Acuši Tamaru, Hisao Egawa (viac)

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké by to bylo narodit se jako dítě celebrity? Jaké by to bylo, mít od narození ty správné známosti a vzhled, mít vstupenku do světa showbyznysu od úplného začátku...
Goro pracuje jako doktor-gynekolog v nemocnici kdesi na japonském venkově. Kvůli jedné pacientce, s níž se v nemocnici seznámil, je už několik let velkým fanouškem okouzlující vycházející hvězdičky Ai Hoshino, zpěvačky v doposud nepříliš známé J-pop idol skupině B-Komachi. Jednoho dne do nemocnice dorazí neznámá šestnáctiletá těhotná dívka. Poté, co odhalí svou tvář, Goro s velkým překvapením zjišťuje, že je to právě Ai, kterou tak obdivuje.
Jakožto součást striktních pravidel, které musí v zábavném průmyslu idol zpěváci a zpěvačky dodržovat víc než kdokoliv jiný, je pro mladinkou zpěvačku nemyslitelné, aby se kdokoliv z kolegů, médií či fanoušků tento fakt dozvěděl. Jelikož se rozhodne, že o dvojčata, které se jí mají narodit, nechce přijít, chce v této zapadlé nemocnici zůstat v utajení až do porodu pod záminkou zdravotních problémů. Lze však něco takového opravdu utajit? Jak daleko jsou schopni někteří lidé ve své sobecké lásce k celebritám dojít? A co všechno se skrývá pod mnoha maskami, které na sobě zábavný průmysl má? Vítejte v nelítostném světě, kde se vytváří zářivá fikce. (TheDarKnig)

Recenzie používateľa Ryuuhei k tomuto seriálu (2)

Mother and Children (2023) (S01E01)

Rozhodně originální a neotřelý nápad, jak přispět do toho všeho isekai a reinkarnačního patosu, který nám sezóna co sezóna servíruje po kilech. Reinkarnace v dítko oblíbené idolky? Proč ne? Na mě každopádně moc barevné, moc "kjút", moc zářivé - tomuhle stylu absolutně neholduju, dost mi kazil požitek a obecně s tím neuměl dobře pracovat. I rádoby veselá Madoka věděla, kdy utlumit tóny. Veškeré vážnější momenty tudíž nevyzněly úplně tak, jak by správně měly. Iritovala mě řada faktů - jako třeba ten, že si dvojice sourozenců nedokázala jasně říct, kým v minulém životě byla a akorát chodila okolo horké kaše. Chápu, že se kolem toho asi bude točit budoucí děj, ale přišlo mi to skoro až zbytečné. Logicky - reinkarnuju se, nejsem v tom sám, tak si zjistím podrobnosti a bez zbytečných keců okolo. Ta kravka od ředitele agentury, která se o ně oficiálně starala, mi také přišla na hlavu - takže nejdřív chce podle a bez slitování prodat zatajené informace, že má Ai děti, pak bez zaváhání skočí batolatům na kecy o zadostiučinění a božstvu a nakonec je z ní bez dalších excesů naprostá klaďaska? Pěkně odfláklý a hloupý vývoj charakteru. Nebo co ten skoro až parťácký vztah mezi tříletým Aquou a režisérem? Obecně se v tomto ohledu Ruby a Aqua nekontrolovali a nikomu kolem jejich až přehnaně dospělé chování nepřišlo divné. Co naopak hodně uznám, tak náhled do zábavního průmyslu, kde jde jen o sledovanost a věhlas. Vše se tedy skrývá za intrikami, lži a s herci nebo idoly se zachází jako s póvlem, který je dobrý jen, dokud se dokáže sám vyšvihnout a generovat zisk. Naturalistické, nehrající si na nějaké haha-hehe nesmysly. Fajn byly i limity, s nimiž se museli sourozenci potýkat, jako třeba jejich vlastní těla. Ono se řekne, reinkarnovat se v dítě, ale zápasit potom s únavou a dalšími neduhy, kterými dětské tělo disponuje, není už tak lehké. Vesměs se mi lecčím hodinu a půl dlouhý první díl zavděčil, stejně tak mi dost věcmi přišel až příliš ujetý, nerealistický a odbytý. Uvidím, co odkryjí další, již regulérní díly, které by mohly uchopit trochu zajímavější příběhovou linku. ()

Idol (2023) (S01E11)

Jelikož Oshi no Ko tady není nijak rozděleno a výsledný komentář na účet celku si chci nechat, až dojde (přinejlepším) k rozuzlení, hodím své dojmy na hlavu 11. dílu, kterým končí i první série. Po prvním dílu, ze kterého byli všichni paf a extrémně ho přehodnocovali, zatímco se mnou ani nehl a popravdě jsem k němu měl hodně co říct proti, musím konstatovat, že jsem si k Oshi no Ko nakonec našel cestu, především přes charakter Aquy, jehož osud a cesta za zjištěním pravdy okolo toho, kdo mohl stát za smrtí Ai, mě zkrátka zajímala vůbec nejvíc. Ruby na měl byla moc sluníčková a ačkoliv to chápu vzhledem k tomu, jaký život měla před reinkarnací, zkrátka mi charakterově nesedla a byla mi po celou dobu přinejmenším lhostejná. Ze zbytku postav bych jen těžko vybíral nějakou, která by mě vyloženě zaujala. Možná Kana se postupem času projevila a dala prostor tomu, aby ji člověk aspoň trochu pochopil a vžil se do ní, ale na ní mi zase vadila poněkud otravnější, místy až zbytečně negativistická osobnost. Jinak samozřejmě chválím naturalistický přístup k šoubyznysu, který je zde ukázán v pravém světle a nehraje na žádný idealistický patos. Za jednu z nejsilnějších dějových linek považuju tu zaobírající se chováním lidí na internetu a jak jen pouhé negativní komentáře dokáží dohnat člověka k pokusu o sebevraždu. Zbytek byl celkem fajn, bavil mě, sem tam mírně iritoval prvoplánovým dramatem a přílišnou barevností, ale jinak z něj mám pozitivní dojmy a těším se už teď na pokračování. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD