Gemini Home Entertainment

všetky plagáty

honajz

Viděl jsem zatím jen osm filmečků z tuším devatenácti, ale musím říct, že je to hodně zajímavý koncept - třeba hodit jedno z hlavních témat těchto klipů do jakože videohry z 80. her, to mne tedy dostalo hodně. Hodně fajn jsou i dětské hry a ujdou podivná zvířata. Ale postupně se některé nápady opakují, a je jedno, jestli jde o seznámení s novým vrtným vozidlem, nebo průvodce Sluneční soustavou, takže mě některé klipy už moc nebavily, protože se dalo čekat, s čím přijdou. Kromě tématu stromožroutů, mimozemské invaze a apokalypsy ale musím ocenit i určitý jemný černý humor, který mne vždy spolehlivě pobavil. ()

honajz2

Objevil jsem to tak dva týdny zpátky a tak moc mě to pohltilo, že jsem to za jediný den celé vysledoval. Má to sice slabší a silnější epizody, ale jako celek je to naprosto geniální po všech stránkách - jak ve zvolené formě, která opravdu připomíná VHS videa různých naučných pořadů a dokumentů (přičemž každý díl začíná klidně a obyčejně, ale vše se vždycky pak zvrtne a s každým dalším dílem o to rychleji a silněji), tak i v obsahu, který na základě mnoha náznaků skrytých v každém díle vytváří kupodivu dost komplexní svět a propracovaný mysteriózní sci-fi hororový příběh, který s každým dílem jen graduje a vždy něco nového poodhalí. Je to celé víc promyšlené, než kdejaký současný film nebo seriál - a to vemte v potaz, že to celé na koleně spíchnul jeden velmi mladý chlapík a že se jedná o videoserii normálně dostupnou na YT! Dokonce i ty děsivé a nepříjemné momenty se mu daří vytvářet naprosto skvěle a i když mi Local 58 (který jsem sledoval souběžně s tím a který je stylově dost podobný) přišel občas znepokojivější, Gemini se mi líbí o něco víc právě kvůli té propracovanosti příběhu a režisérova talentu vyvolat znepokojení jen jednou prostou nebo divně upravenou větou (hlavně teda v Our Solar System při popisu Země a u Games for Kids v závěru s tím "Found you!" - a epizoda Homer Invasion je nářez asi úplně celá, byť ikonické jsou ty poslední dvě minuty). Tohle jsou horory přesně pro mě - takové, co se tváří maximálně realisticky, byť nejsou, ale člověk nemá problém jim to chvílemi věřit. Slabých 5* ()

mrtvej_pes

Výborně zpracováno, i když se může zpočátku zdát nudné koukat na sérii "dokumentů" a intruktážních videí (a dokonce gameplaye). Mystérie za vším je výborně rozvinuta a zároveň ponechává mnoho otázek i po skončení. Pro fanoušky hororu, kteří jsou přesvědčeni o tom, že nelze skloubit monster horor, body horor a kosmický horor. Jedinečný počin, který už asi nikdo nereplikuje - Gemini Home Entertainment trošku vyčerpalo veškeré originální nápady. ()