Válka na Ukrajině: První měsíc

• Ukrajina Against All Odds
Ukrajina, 2023, 57 min

Dokument Artema Lytvyněnka sleduje průběh prvních dnů ruské invaze na Ukrajinu. Příběh je vyprávěn skrze výpovědi přímých účastníků bojů i vojenských a politických expertů... Navzdory tomu, že se nepřítel oháněl druhou největší armádou na světě, Ukrajina odolala a stále odolává. Sledujte moderní verzi příběhu o Davidu a Goliášovi. Svět očekával, že Ukrajina po napadení Ruskem do 72 hodin padne. Místo toho se Ukrajinci vzepřeli, spojili síly a zastavili ruský bleskový útok na místě. Tento film přináší neuvěřitelný příběh o obraně napadené země a hledá odpovědi na otázky, jak se Ukrajině podařilo obstát v prvních měsících války. Odhaluje nejen to, jak se celá země spojila tváří v tvář ruské agresi, ale také jak konečně dostala příležitost, aby ji vyslechli její zahraniční partneři i celá mezinárodní komunita. (TV Prima)

kenkaku

Fantasticky zpracované (autentické záběry doplněné o “kartonovou grafiku” fantasticky dokreslují představu o pohybu jednotek). Takhle ucelený pohled i ukazuje lacinost propagandy (narážím na zprofanované “Z”), kdy jednotky útočící z Běloruska měli označení “V” a zahlédl jsem i kolony s “O”. Tedy evidentně logistické berličky (na malé Československo jim v 68 stačil jen pruh). Hodně se mluví i o ruské mentalitě a rozebírá jejich styl boje a chyby. ()