Území krokodýlů

• Austrália Wild Croc Territory
Austrália, 2022, 5 h 23 min (Minutáž: 25–39 min)

Matt Wright (sprievodca)

Matt Wright a jeho nebojácní parťáci v australské pustině chytají jedny z nejnebezpečnějších plazů na světě a převážejí je do jiných lokalit. (Netflix)

PedroNovak

Život v bažinách sotva tříletýho dítěte,mamky Miss Austrálie a taťky,neohroženýho lovcem krokodýlů,ktery chyta tunový bestie jen izolepou a snurou na pradlo.Občas při rodinnym lovu rybiček odchytne tohle zvire jen tyčí a mamka,ktera jeste rano byla v salonu krasy ho hravě podrží.Že ten malej posránek stojí par metru od nej nikoho nejak nevzrusuje.Občas když nemaj co jist jde mamka strelit nejakou kachnu.O autenticite a nejaky realnosti silne pochybuju ale vylozene nudny a spatny to neni. ()

JenYu

Poutavá pozvánka mezi opravdové zálesáky z australského Severního Teritoria. Epizody rámované divukrásnou přírodou ukazují každodenní činnost Matta Wrighta a jeho kolegů (včetně jeho manželky a dvouletého syna), kteří se neštítí hmyzu, vedra, bahna, pijavic ani krokodýlích čelistí. Z důvodu toho, že princip odchytávání krokodýlů se v dílech dost opakuje, se tvůrci snaží pokaždé přidat něco navíc (např. odchyt v noci, nebo harpunování z lodi). Navíc jsou epizody prokládány zajímavými odbočkami (rybolov, chytání krabů nebo vylepšování turistického střediska), které nabourávají repetitivnost odchytů. Proč tedy jen tři hvězdy? Nebavila mě linka s Finnem. Poslední díl mi přišel zbytečný. Celý projekt mi připadal jako ohromná reklama na osobu hlavního protagonisty. A poslední věc: za to, že Matt nechal manželku bez pomoci, když měla problém v domě, prostě nemůžu dát víc. ()

Revo2sion

Matt Wright se spřáhl s Netflixem a je to znát...oproti předešlým dokumentům je zde značný posun k reality show. Autentičnost předešlých projektů Matta kazí neustálé zpomalené záběry, západy slunce, akční scény s helikoptérou a dějová linka s klukem z města, který se začíná učit chytat krokodýly. Opět se tak potvrzuje, že když Netflix něco převezme, jde to o hvězdu až dvě dolu. ()