jiri.twist

Tento velice osobitý, niterný seriál, dopracovaný do detailu, mě zaujal hned od počátku. Zpracování o jeden dva levely výše, než ostatní seriály z této oblasti, především rvačky působily více než precizně, opravdově. Sky a Sun, dva mladí muži, tak nestejní svým původem, k tomu vedlejší pár Bank - Pitch a ani obě dívky, které nepůsobily v seriálu jako křoví - i když vlastně křoví ty chuděrky hrály (přičemž u Toktaeng by skoro nikdo neodhadl její skutečný věk, částečně i u Pitch-e, představte si toto jméno přepsáno foneticky 😛, to je "tajemství" Thajců ...). Hodnotím komplexně, jak na mě celý seriál zapůsobil, přehlížím drobnosti oproti celku (ten "špatný" mafián, závěrečné naprosto zbytečné několikaleté odloučení), které jsou nepodstatné, nepotřebuji si dokazovat svou malost neustálým kritizováním. Pro některé diváky herecky kontroverzní Sky mě naopak zaujal rovněž, originálně, jinak, svou zvláštní mimikou obličeje, tím, že vlastně vypadá úplně obyčejně, věřil jsem mu. Pro mě naprosto super zážitek 4x10 ()

emkon

Zlatá krev, neboli krev s nulovým Rh faktorem je velice žádaná pro vědecké výzkumy a k dárcovství, protože je kompatibilní se všemi krevními skupinami, je vhodná pro každého příjemce. Bohužel to nefunguje naopak. Lidé s krví s nulovým Rh faktorem jsou ohroženým druhem, protože k transfuzi je pro ně vhodná jen a pouze zlatá krev. Na světě je jen několik desítek lidí s tímto typem krve. Na tomto faktu je postaven děj seriálu Golden Blood. Mafiánský boss má manželku a syna Skye s tímto typem krve. Poté, co jeho manželka po přestřelce umírá kvůli nedostatku této vzácné krve, syn je ukryt do bezpečí. Otci se podaří najít chlapce se stejným typem krve, kterého si osvojí a vychová z něj budyguarda aby Skye chránil, a aby v případě ohrožení Skyova života mohl darovat svou vlastní krev. Mezi kluky ale vzplane vášeň, jenomže své vzájemné city musí skrývat. Musím se přiznat, že seriál mě chytil až na konci druhé epizody. Do té doby se nic moc nedělo. Jenomže od té doby se toho tedy dělo! Vývoj obou hlavních postav je úžasný. Sun jako bodyguard musí své city ke Skyovi vzhledem ke své roli skrývat, ale v pozdějších epizodách se dočkáme velkého posunu. U Skye se mě líbilo, jak si šel tvrdě za svým poté, co si uvědomil, co k němu Sun cítí. V bojových scénách se nebál nasadit život za i svého bodyguarda. A že těch akčních a bojových scén tam je! Seriál mě zaujal i svým výborným soundtrackem. Song Can You Hear Me od Boata (Sun) je úžasný. ()

Petra321

Priznám sa, že som do tohto nešla s priveľkými očakávaniami, pretože na iných stránkach nemá práve najlepšie hodnotenia. Tu sa mi ale potvrdilo, že na tie občas netreba prihliadať, pretože Golden blood bolo naozaj úžasné a hviezdičku som dala dole len kvôli niektorým veciam, ktoré som osobne nedokázala prehliadnuť, aj keď som veľmi chcela. Napríklad záverečná dráma, ktorej význam som vôbec nepochopila a podľa mňa by sme sa obišli aj bez nej a dostali krásny koniec. Herci svoje postavy stvárnili naozaj dokonalo. Akčných scén bolo viac ako dosť (spoločné zápasenie s protivníkmi nemalo chybu, vyzeralo ako tanec), ale takisto sme dostali množstvo zlatých, pri ktorých mi v bruchu lietali motýliky. Vedľajší pár bol takisto skvelý a ich chémia bola viac ako úžasná. ()