Makanai: Jak se vaří pro Maiko

• Japonsko Maiko-san chi no Makanai-san (viac)

Dvě nerozlučné kamarádky se vydají do Kjóta, aby se vyučily na gejši. Každou z nich ale zláká úplně jiná vášeň, i když bydlí pod jednou střechou. (Netflix)

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (8)

Makanai: Jak se vaří pro Maiko (2023)

Kore'eda mě snad nedokáže zklamat. Makanai je seriál s námětem, který mě vůbec nezajímá, ale má v sobě něco, díky čemu jsem se u toho bavil a na každý díl se těšil. Mé nadšení není zrovna stoprocentní, některé díly mě nadchly a jiné spíš nudily, ale když jsem sledoval poslední záběr posledního dílu, bylo mi líto, že to končí a že už ty postavy neuvidím. Takže to něco do sebe má a na moje oblíbené díly se možná někdy kouknu znova :-) 4* ()

Změna (2023) (E01)

Překvapilo mě, že Koreeda natočil seriál a obzvlášť že zrovna pro Netflix. A ačkoli si ho v takové podobě nedokážu představit, rozhodl jsem se tomu dát šanci. Pilotní díl mě částečně zaujal, ale zároveň si nedokážu představit, o čem to bude dalších osm dílů. Schyluje se tam sice k hlubší myšlence i hlubšímu dramatu, ale nevím, jak moc mě to bude bavit - téma jde mimo mě a pilot mi názor moc nezměnil... 3* ()

Dobrá duše (2023) (E02)

Tak se zdá, že to bude několik na sebe navazujících středometrážních filmů, které budou spojovat stejné postavy a stejné prostředí (teď jsem vlastně jen zbytečně složitě popsal seriál...), nicméně jestli budou vypadat všechny takhle, bude se mi to hodně líbit. Tohle totiž bylo hodně příjemné, po celou dobu zajímavé, s typickou koreedovskou atmosférou a hudbou a jak ve mě pilotní díl zanechal dost neutrální dojmy, tak tohle si mě naprosto získalo. Kijo je navíc hodně sympatická postava a zde vařené jídlo bych si hned dal, jak dobře to vypadalo :-) Slabých 5* ()

Tabu (2023) (E03)

Bývalá maiko se chvílemi chová jak typická "holčičí holka" z anime, takže mě scény s ní krapet štvaly, i když je to můj problém a ne tvůrců. I tak si mě ale tahle epizoda moc nezískala a až na pár scén nechala víceméně bez zájmu. 3* ()

Přání (2023) (E04)

Tohle ale bylo hodně příjemné a rozpor tradic a moderního světa (který je zde rozpracováván pomalu a v náznacích) tu získal novou formu - je tu rozpor starého se starým, přičemž jedno z toho v tuto chvíli dostává vzhled nového. Hodně zajímavě to Kore'eda zobrazil a tentokrát mě dost chytla i poetická atmosféra, takže spokojený určitě jsem. 4* ()

Jednostranně (2023) (E06)

Je zvláštní, jak rozdílné dojmy z jednotlivých epizod mám. Zatímco ta minulá mě opět moc neoslovila, tahle mě naopak naprosto nadchla. Svým příběhem, svojí poetikou, svojí příjemnou atmosférou, úžasnými scénami, stále zajímavějším propracováváním postav a geniální vtipná pointa to v závěru nádherně uzavřela. Jsem zvědavý, jak pak zhodnotím seriál jako celek, zatím to vůbec nevypadá jednoduše. 5* ()

Karneval (2023) (E08)

Noc oživlých maiko je geniální :D A vůbec mě těší, že se k tomu filmu Kore'eda ještě vrátil a využil ho v něco většího, to je vždycky znamení propracovaného scénáře. 4* ()

Přechod (2023) (E09)

Bylo mi smutno, když to skončilo. A to bych u seriálu s takovým námětem rozhodně nečekal. Poslední epizoda byla příjemná, lehce melancholická a hlavně jsem si u ní řekl, že by mi nevadilo strávit se stejnými postavami ještě další díly. Rád jsem to viděl a potěšilo mě, že Kore'eda opět nezklamal. 4* ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD