Uprostřed 70. let hodí Héctor Belascoarán za hlavu práci v korporátu i nudné manželství, protože chce být detektiv a řešit šokující kriminální případy v Mexiko City. (Netflix)

Recenzie používateľa liquido26 k tomuto seriálu (3)

Dny boje (2022) (E01)

Belascoaran je obyčejný chlápek, který jednoho dne pošle šéfa do hajzlu, opustí manželku, pronajme si špinavou kancelář, kterou má napůl s pochybným instalatérem a s pomocí korespondenčního kurzu se stane soukromým detektivem. Jeho cílem je vypátrat škrtiče, který vraždí ženy v Mexico City. Zábavné, napínavé a trochu přitažené za vlasy, hraje si to s různými žánrovými klišé. První díl se moc povedl, těším se na další dva. ()

Je to lehké (2022) (E02)

Belascoaran tentokrát řeší hned dva případy - vraždu odporového předáka a snaží se chránit dceru filmové hvězdy, kterou se snaží unést gang pochybných teenagerů ... a do toho všeho má přijet papež. I druhý díl se povedl. Hlavní hrdina i vedlejší postavy jsou nanejvýš sympatičtí, noriový vibe i atmosféra sedmdesátkového Mexika je super ... už teď začínám litovat, že vznikly jen tři díly. ()

Šťastný konec se nekoná (2022) (E03)

Poslední díl, ve kterém Belascoaran řeší vraždu muže oblečeného v kostýmu Římana, jehož mrtvolu našel přímo u sebe na záchodě. Je to snaha policie pomstít se mu za poslední případ? __ Poslední díl, i když doufám, že nebude poslední. O trochu slabší než ty dva předchozí. Belascoaran už se tady chová jako naprostý profík a střílí jednoho záporáka za druhým :-) ()