Dobré ráno, Brno!

• angličtina Good Morning, Brno! (festivalový názov)
Česko, (2023–2024), 7 h 52 min (Minutáž: 26–34 min)

Kamera:

Petr Koblovský

Hudba:

Ivan Acher

Jan Kolařík, Zuzana Zlatohlávková, Ondřej Kokorský, Simona Lewandowska, Tereza Volánková, Ivana Hloužková, Slávek Bílský, Vojtěch Hrabák, Roman Slovák (viac)

Dobré ráno, Brno! je osmidílný televizní seriál Jana Prušinovského, který si tentokrát vybral prostředí živě vysílaného ranního pořadu, o němž vypráví s obrovskou nadsázkou. Pořad Dobré ráno to nemá jednoduché. Je to ranní show, jejímž posláním je připravit diváky do nastávajícího dne pomocí dobré nálady. Každý ho zná, ale málokdo na něj soustředěně kouká. Pro několik šťastlivců bývá tento pořad odrazový můstek k další kariéře a pro většinu hrob... Když na Špilberku zhasne noční osvětlení, rozsvítí se v režijní místnosti studia České televize na druhé straně města červené světýlko a společně s ním se rozzáří i oči ostříleného televizního režiséra Mirka Kurše. Se svou televizní rodinou, vlastní už dávno nemá, každý sudý týden bojuje o přízeň vstávajících diváků, kteří spouštějí své televizní přijímače, aby zahnali ranní chmury. Že rána nejsou vždycky dobrá, to ví Mirek, milovník piva a žen, moc dobře. Přes nepřízeň techniky, lidského faktoru, přírodních i hromadných katastrof chce ale všem těm, kteří to potřebují, společně s moderátorkou Radkou a jejím kolegou Cyrilem pravidelně naživo popřát – Dobré ráno, Brno! (Česká televize)

Recenzie používateľa EllienPM k tomuto seriálu (16)

Dobré ráno, Brno! (2023)

Jan Prušinovský psal i točil Dobré ráno, Brno! očividně dlouho. Různá nálada epizod, různé vyznění.  Celkově bezchybné obsazení, originální námět, vyladěn každý detail scén i scénáře, včetně reálií. Skvělá hudba. Veřejnoprávně oprcávající zábava plná osvěžujících tváří i lokací. Precizní zpracování, žádný papundekl - dokonalé do posledního plakátu, knihy, hlodu či plata vajec. Cyril si nakonec ty kamerunské ovce nekoupil. ()

Epizoda 1 (2023) (S01E01)

Ondřej Kokorský je můj nový favorit. Pinďoura kdykoliv, klidně i po ránu :). ()

Epizoda 2 (2023) (S01E02)

Marcela už má to svý jistý. Tenhle díl je nutno shlédnout dvakrát. Je tak odlišný od prvního, že člověk napoprvé vlastně pořád přemýšlí - co to je? a nevychutná si to, hlavně detaily. Tak jsem si to v iVysílání lupnul ještě jednou a už jsem se usmíval pod vousy, mírně, hladce a příjemně... Ano, je to jiné, není to nadupaný pilot, ale je to vlastně pitoreskně exaktní, reálné a super. Parodie na Fridricha je boží, čísla... Zvukař natáčející ticho v kostele... Roman Slovák perfektní. ()

Epizoda 3 (2023) (S01E03)

Miluju! Je naprosto jasné, že Ostrava brzy ostrouhá a Brno bude mít čísla! Rozsluněné HáPéčko přijelo s novou knihou až z.... uvidíme příště. :) ()

Epizoda 4 (2023) (S01E04)

Michal Tříska na začátku v tramvaji a na ostrůvku potěšil - přesně můj typ :). Hudební dramaturgyně Vlasta nechává recepční kupovat lístky do Dolních Dunajovic - pravé exemplární veřejnoprávní prcání. Pardon, šetření. V popisu epizody jsou Dunajovice Horní, dramaturgyně jela prcat do Dolních. Čísla budou! :) ()

Epizoda 5 (2023) (S01E05)

Řvu smíchy. Tohle je brilantní. Broňa se třel. Básničkář odhalen a gůgluje. Jiřina si zahraje. Výstupy z aut na parkovišti a všechno, vč. detailů (šály, vajíčka, růžová sponka, časosběrné retro), je dokonalé. V kufru jsou sněhový řetězy. Třinec je naše město, kancelářská vopičko. Yes, Sir. :) Nikdy nenechávej nádobí ve dřezu. ()

Epizoda 6 (2023) (S01E06)

Ve druhé epizodě je terčem Milan Fridrich, šéf programu. V epizodě šest je černým koněm jeho bývalá. :) Šmarda famózní. Krásný díl, plný empatie, lásky, pochopení, klidu a medu a pevné stolice - aneb když vás v jeden den opíchá imaginárně vaše tajná láska, reálně manžel a včely. Pomáhat a chránit, kluci., 737 0. Ty si fotíš pindíka? Jo, vlajková četa je prostě cíl. Marie Ludvíková forever. Takhle má vypadat seriál - jen těch jmen, která se Hvězdně sešla, aby vytvořili "křoví" pro 29 minutovou epizodu. Např. Tatiana Drexler přijela kvůli tomu až z Hannoveru. I ostatní detaily - nápisy (Po dobré práci dobrou smrt, Pošta pro tebe, Smrt dabingu) - kam se hrabou papundeklové kulisy některých komerčních hrůz. Beáta má teda kozy. Napadá mě jistá osoba, se kterou by mohl už půl roku randit Radčin kdysi stalker manžel Hynek :). Vokolo se mihla žlutá skvrna - není nám to divný - vždyť jsme z Brna. Sejdeme se na Kšírovce. Co asi příště bude vařit Slávek? ()

Epizoda 7 (2023) (S01E07)

Není třeba se bát - po tomto Zázraku čísla budou a Ostrava se může jít zahrabat do vytěžených lagun i s těmi jejich Buty. Jan Kolařík se pro tu roli narodil. Kulturní tipy - nový film Roberta Sedláčka :). Na detailech záleží. Když Ondřej Kokorský dostal na Radiožurnálu od Lucie Výborné otázku, na které další hvězdné hosty se ve studiu budeme moci těšit, nedokázal si nahonem vzpomenout - už chápeme :). Ty Lubošovy semestry budeme muset spočítat - bude jich víc, než Cyrda vygůglil vtipů. Mimochodem - viděl někdo někdy víc sexy kluka, než je zvukař Mark Kristián Hochman? Od něj bych se nechal řádně nazvučit. Vlhnu. :) ()

Epizoda 8 (2023) (S01E08)

Šéf programu Fridrich - "měla úplně stejný tiky, jako moje první žena" (Nora Frichrichová - černý kůň soutěže Hvězdy tančí). Moc milé, Nora to holt nikdy nebude mít lehký. Naštěstí pro ni většinu toho nechápe. Cyrile, ne všichni jsou kamarádi. ()

Série 2 (2024) (S02)

Nadprůměr současné seriálové tvorby po stránce technické i výpravné. Detailní vyladěnost. Šimravost dodává trefný popis situace v ČT - přezaměstnanost molochu, plýtvání prostředky na plesy a rauty, ty pak chybějí na tvorbu jako takovou. Béčkoví zaměstnanci si vyměňují pozice i genetické informace a v mezičase tvoří přenosy pochybné kvality. Po stránce scénáristické je dílo kolísavé, jak jsme u Prušinovského už zvyklí (např. Most! - zde byly skvělé jen 3 epizody z osmi). V Dobré ráno, Brno! je podíl silných epizod proti slabším vyšší, což zdejší amatérští hodnotící docení až časem. Máme tedy Most! a Brno!, co bude následovat příště? ()

Epizoda 1 (2024) (S02E01)

Pilotní díl první řady byl na iVysílání už na Silvestra. Trochu jsem čekal, jestli to ČT zopakuje. Museli jsme si tentokrát počkat. A teď zas budem čekat, jestli se Boleček správně vysere. :) ()

Epizoda 3 (2024) (S02E03)

Vlastně je krásné sledovat všechnu tu navoněnou bídu. Druhé sérii hodně ubližuje nenadálý skon úžasné Ivany Hloužkové. Nebyl čas plně přepracovat scénář, a tak byla její postava nahrazena jen figurkou, která nic neříká a jenom jí. ()

Epizoda 5 (2024) (S02E05)

Freed from desire, mind and senses purified.  Člověk z toho úplně dostane chuť na mrkev. ()

Epizoda 6 (2024) (S02E06)

V tomto díle nikdo nesaje mrkev. ()

Epizoda 7 (2024) (S02E07)

Živana Lomná útočí, skvělá Simona Lewandulowska plně rozehrává své komediální vlohy, Jan Kolařík sexy hlasem čte básně (měl by něco načíst) a Cyrda, posilněn domácím vývarem, si už brzy bude moci koupit svého Berana DUC. :) Fenomenální díl, ve kterém nikdo nesaje mrkev. ()

Epizoda 8 (2024) (S02E08)

Spoiler? Cyril jako primitiv cizí stádo krmil nevhodným pečivem a nepoznal kozla od berana, chovatel měl hned jasno. Top chovatelé, kteří prodávají plemenná zvířata od 10 tisíc se velmi dobře vy-znají a tak je neoblafne ani bývalé bezdéčko Luboš. Vyobrazení nejen Cyrdy dolaďuje Prušinovského náhled na skvadru, která se reálnému rannímu vysílání věnuje - nevzdělaný moderátor, přízemní rosnička Bobeš - slavomanka z příšerné rodiny honící lajky a Fridricha, technický personál na startu/konci kariéry (s nějakou tou malou domů), stárnoucí "herečka", která svůj vrchol vidí v garážovém umění podporovaném jedině grantem a jednou vyhaslou klasicky gaučově heterosexuální rajdou Danielou (a už vůbec nesaje mrkev). Nadržená Pája, která snad možná Slávka nakonec přefikla na záchodcích v Praze, když to nešlo v žehlírně v Brně. Ano, lidé u televize jsou často jen vyhaslé existence - ale jedno se jim uznat musí - ne každý z nás by byl ochoten trvale vstávat ve 3.30. Seriál je natočen tak kvalitně, propracovaně a výkony všech jsou tak precizní, že vše působí naprosto autenticky. Ve srovnání v papundekly odjinud je tohle megastar. Scény, jako je např. hod květinou, zaberou pikovteřinu, přesto jsou absolutně dokonalé, propracované a daly určitě zabrat. Díky za tu kvalitní práci! Rozlučka téměř všech tváří, které jsme v obou řadách potkali. Města Brno a Praha navždy propojena jsou. Tak tedy - Dobré ráno :) ()

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

15.01.2024

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

04.01.2024

Ve čtvrtek 4. ledna byly Sdružením české filmové kritiky oznámeny nominace pro 14. ročník výročního předávání Cen české filmové kritiky, které by tentokrát měly vyzdvihnout výrazná česká… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD