Dobré ráno, Brno!

• angličtina Good Morning, Brno! (festivalový názov)
Česko, (2023–2024), 7 h 52 min (Minutáž: 26–34 min)

Kamera:

Petr Koblovský

Hudba:

Ivan Acher

Jan Kolařík, Zuzana Zlatohlávková, Ondřej Kokorský, Simona Lewandowska, Tereza Volánková, Ivana Hloužková, Slávek Bílský, Vojtěch Hrabák, Roman Slovák (viac)

Dobré ráno, Brno! je osmidílný televizní seriál Jana Prušinovského, který si tentokrát vybral prostředí živě vysílaného ranního pořadu, o němž vypráví s obrovskou nadsázkou. Pořad Dobré ráno to nemá jednoduché. Je to ranní show, jejímž posláním je připravit diváky do nastávajícího dne pomocí dobré nálady. Každý ho zná, ale málokdo na něj soustředěně kouká. Pro několik šťastlivců bývá tento pořad odrazový můstek k další kariéře a pro většinu hrob... Když na Špilberku zhasne noční osvětlení, rozsvítí se v režijní místnosti studia České televize na druhé straně města červené světýlko a společně s ním se rozzáří i oči ostříleného televizního režiséra Mirka Kurše. Se svou televizní rodinou, vlastní už dávno nemá, každý sudý týden bojuje o přízeň vstávajících diváků, kteří spouštějí své televizní přijímače, aby zahnali ranní chmury. Že rána nejsou vždycky dobrá, to ví Mirek, milovník piva a žen, moc dobře. Přes nepřízeň techniky, lidského faktoru, přírodních i hromadných katastrof chce ale všem těm, kteří to potřebují, společně s moderátorkou Radkou a jejím kolegou Cyrilem pravidelně naživo popřát – Dobré ráno, Brno! (Česká televize)

Recenzie používateľa Olík k tomuto seriálu (12)

Dobré ráno, Brno! (2023)

Na shledanou, Brno! ČSFD to za mne zprůměrovala na tři hvězdy, s čím se nedá, než souhlasit a ke stejnému výsledku bych se zřejmě dostal i já. Odvážné, nekorektní, dobře obsazené, okořeněné televizním prostředím a epizodními rolemi známých osobností…..tohle má divák mého ražení rád. Pak je tu ale také rozdílná kvalita jednotlivých epizod a pocit jakési uspěchanosti nebo nedotaženosti. Díky tomu bohužel přes ty tři hvězdy nejede vlak, ač bych hrozně rád přitlačil. ()

Epizoda 1 (2023) (S01E01)

Trochu jsem měl poslední roky se scénáři Jana Prušinovského problém a ani všeobecně kladně přijatý MOST! na tom moc nezměnil. Po zhlédnutí první epizody nového „ranního“ seriálu jsem nabyl pocitu, že by naše vztahy mohly být opět narovnány…..i když neradno počítat Muchy před zavěšením mucholapky. PS: pan Pavlica vynikající. ()

Epizoda 2 (2023) (S01E02)

V komentáři prvního epizody jsem psal něco o nápravě pošramocených vztahů mezi mnou a Janem Prušinovským a ejhle. Hned druhý díl a už se nám začíná dostávat písek mezi ozubená kolečka. Ale jak zpívá Mňága & Žďorp „tak dlouho mi trvalo, než jsem se stal optimistou“, takže doufejme, že šlo pouze o politování hodné nedopatření, ke kterému dochází maximálně jednou za deset let! ()

Epizoda 3 (2023) (S01E03)

Tak trochu prdelní téma, ale proti gustu. Každopádně moje obavy, že jsem po první epizodě měl víc krotit své nadšení, se opět potvrdily. Sourozenci Ulrichovi a jejich Javory ve mne rozhodně zanechaly víc, než Cyrilovo hemeroidy nebo Radčina KáPéZétka a o to asi tvůrcům tak úplně nešlo. ()

Epizoda 4 (2023) (S01E04)

Je to zase tady….po úvodní, další epizoda, která jede bomby jako Brněnský orloj. Zápletka dejme tomu, ale těch jednotlivých topových gagů. Od píchání a píchání přes typicky dávící smích Patrik Hartl Patrika Hartla, pomalejšího sporťáka až k postavě Ládi Křížka hrané Láďou Křížkem. Jak by řekla nová internetová hvězda Jarda Kotlár, tohle bylo ve styllu. ()

Epizoda 5 (2023) (S01E05)

Epizoda, která víc než na jednoduchost spoléhá na zatím (tedy alespoň pro mne) nejpropracovanější zápletku (řevnivost mezi brněnským a ostravským televizním studiem) a znalostí kontextu jednotlivých narážek….sice jsem se tak nezasmál, ale taky cesta. ()

Epizoda 6 (2023) (S01E06)

Promarněný potenciál. Zatímco Radka a její zápletka s nabouraným autem si to valí 120 po obci, linka se Star Dance dostala nahrávku přesně do nohy, ale z metru přestřelila prázdnou bránu. Místo aby se do hry zapojil Eben, Godla, Genzer a další, tvůrci vsadili na jakési řešení rodinných problémů a to je za mne jedna velká škoda, protože prostředí „tančících hvězd“ šlo využít mnohem plodněji. ()

Epizoda 7 (2023) (S01E07)

Jestli si myslím, že je nějaká postava vyloženě špatně obsazená, tak je to právě bezdomovec (meteorolog, kněz) Luboš. Bohužel tenhle díl měla být právě jeho show a s tím to také celé stojí a padá. Hádám, že výraznější osobnost by to na čtyři hvězdy vytáhla, protože zápletka nebyla vůbec špatná……úplně na tom křesle vidím například Vlastu Redla. ()

Epizoda 8 (2023) (S01E08)

Na něčem usilovně pracovat a pak nedotáhnout konec aneb jaký je rozdíl mezi jogurtem a Brnem. Když je na jedné z epizod nejzábavnější ukázka z jiné (ano, myslím pana Pavlicu), tak je asi něco špatně a kazí to dojem z celé práce. Škoda, protože jinak je Brno zlatá loď a za děvčaty z Brna choď. ()

Série 2 (2024) (S02)

O jeden brněnský orloj slabší než první série. Ještě víc rozhárané, míň prostoru pro vedlejší postavy jako například jsou osvětlovači nebo Mucha, zbytečně velký fokus na Jana Kolaříka, míň humoru….prostě mi přijde, že nastavená laťka byla spíš podlezena. Ale i tak díky za tento ne zrovna korektní seriálek a Brnu třikrát hurá. ()

Epizoda 1 (2024) (S02E01)

I když mi zakončení první série nepřišlo důstojné laťce nastavené předešlými díly, Brno to nezabalilo a k potěše diváka obnovuje své ranní vysílání. Obnovuje ho bez vegetujícího Jana Kolaříka. Obnovuje ho s nevýrazným Vojtěchem Hrabákem (bohužel podobné seriály těží hodně z postav). Obnovuje ho na základech, které byly postaveny rok před tím. ()

Epizoda 8 (2024) (S02E08)

„Dobré ráno, Brno - Kdes celou noc bylo? - Říkaly mi hlasy - Žes mně opustilo“. Když jsem si v jednom z předešlých komentářů posteskl, že první série skončila prakticky nejslabším dílem, tak rozloučení s tou druhou (a dost možná s celým projektem) bylo víc než důstojné. Jak byla celá řada o poznání slabší té předcházející, osmá epizoda pár tonoucích z vody vytáhla. ()

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

15.01.2024

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

04.01.2024

Ve čtvrtek 4. ledna byly Sdružením české filmové kritiky oznámeny nominace pro 14. ročník výročního předávání Cen české filmové kritiky, které by tentokrát měly vyzdvihnout výrazná česká… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD