Rybí příběh

(TV film)
  • Nemecko Kleine Fische ganz groß (viac)
Nemecko, 2019, 51 min

Réžia:

Phil Coles

Jsou to úžasní tvorové s nekonečnou energií k přežití. A navíc živí obyvatele celé planety. Co bude s nimi dál? ... Většina lidí, nejen nás suchozemců, vnímá ryby jako chutné, výživné a zdravé jídlo. Ryby jsou ale daleko víc. Jsou staviteli, lovci, chodci, skokany a vzornými rodiči. Ryby jsou ochotné obětovat vše pro své přežití a založení nové generace. Je na nich závislá celá naše planeta. Jsou základem nejen lidského jídelníčku, ale hrají nezastupitelnou roli v celém potravním řetězci. Na těchto pozoruhodných tvorech závisí život na Zemi. Sledovali jsme zástupce této rozmanité skupiny tvorů v průběhu jednoho roku a přinášíme vám jejich příběh. (Česká televize)

Marze

Líbily se mi pěkné podvodní záběry,informace o různých druzích ryb. Nejvíce na mě zapůsobilo obří rozšíření životního prostředí ryb pravidelným vyléváním vody z řek v Amazonii do pralesa. Tedy dnes už "last chance" turistika , protože se Brazilci rozhodli přes změnu klimatu prales přeměnit na pastviny pro masný skot a palmy na olivový olej pro exponenciálně rostoucí populaci planety. A současná propaganda do nás hustí, že se máme pro záchranu planety uskromnit a nesprchovat se déle než minutu. ()