Axident

Tenhle seriál neuvidí nejspíš mnoho českých diváků. Jednak Tegan a Sara, hudební duo kanadských dvojčat, u nás není dvakrát známé (ač v roce 2013 úspěšně vystoupilo v pražském klubu Roxy, prodali dva milióny desek a mají i Grammy a nespočet kanadských cen) a právě o jejich životě, respektive hudebních začátcích je osmidílný seriál (z produkce streamovací platformy Freevee, patřící Amazonu) podle jejich autobiografické knihy. Navíc pokud nejste poznamenání stejným hudebním šálkem, co se hudebního mládí týče (Slowdive, The Smashing Pumpkins Breeders, Lush, Nirvana...), asi pro vás bude High School jen nezajímavým středoškolským seriálem. Není. Ale pro cílovkou mého věku, která může hudebně zavzpomínat, není téma středoškolských lásek šestnáctiletých dvojčat asi žánrově aktuální, ale rád se budu mýlit. Mě se seriál líbil, potěsil a dal jsem ho na jeden zátah. Dvojčata Railey and Seazynn Gilliland zafungovala ve své první filmové roli naprosto skvěle a i režisérsky je High School zvládnuté hodně sympaticky, včetně vedle hudby ústředního LGBTQ tématu. Za mě oba palce nahoru a nebudu se zlobit za druhou sérii, s kterou je očividně počítáno. (imdb: 7.7/10) ()