Šesté dítě

• Francúzsko Le Sixième Enfant (viac)

Franck a Meriem jsou romský pár, který žije se svými pěti dětmi v karavanu v Aubervilliers. Franck obchoduje s kovovým šrotem a zoufale se snaží vydělat peníze, aby uživil rodinu. Manželé Anna a Julien jsou právníci, kteří nemohou mít děti. Jedné noci Franck nevědomky pomůže prodat kradený šrot a při nehodě přijde o svou firemní dodávku. Muž je obviněn z krádeže, ale Julien ho u soudu úspěšně obhájí a dosáhne podmíněného trestu. Krátce poté Franck navštíví právníka v jeho kanceláři. Vysvětlí mu, že Meriem je těhotná. Jejich přesvědčení jim nedovoluje jít na potrat, ale šesté dítě si nemohou dovolit. On i jeho žena věří, že Julien a Anna by byli dobrými rodiči... (Cinemax)

kolemjdouc

Kdyby příběh dopadl dobře asi by mě to nebavilo.Ale protože to dotáhli jakoby reálně ,kdy opravdu asi nejde jen tak přijít k dítěti i když zase ten všímavý porodník to fest podělal.Anny už mi bylo opravdu líto.Ono se řekne tři potraty ale každý je jak porod a další jiné zákroky...Neměla štěstí a riskovala hodně.A nevím, jestli to šesté dítě bylo poslední. ()

Aljak

Spočiatku to síce malo nábeh na komédiu, no postupne sa to našťastie zmenilo na poriadne trpkú sociálnu drámu, ktorá pôsobila zároveň vcelku realisticky. To, čo spočiatku vyzerá ako nemiestny návrh sa zmení na možnosť zrealizovať nesplnený sen o dieťati. Výborná atmosféra, rovnako aj dialógy, realistická dejová línia, a taktiež postavy, ktorým by som ten príbeh celý uveril. A kto by čakal prvoplánový happyend, tak bude asi prekvapený. Veľmi dobré, Francúzi u mňa týmto zabodovali. 4* ()

groz122

Chlapy to proti svým nezkrotným polovičkám prohráli. Nezbývá nic, než načít pivsonka a zapnout národní Ligue 1. Biologické hodiny dokážou zadřít kolesa zdravého rozumu. Nádherně absurdní příběh zakončený zaslouženou katarzí. Tahle jednohubka bavila pořádně! ()

• Natáčelo se od 12. dubna do 28. května 2021 v Paříži. (groz122)
  • Film volně vychází z románu „Pleurer des rivières“ z roku 2018 od Alaina Jasparda. (groz122)