Filmová komedie vypráví příběh Emana Diblínka, který by rád zažil milostné a hlavně mimomanželské dobrodružství se slečnou písařkou Hedou, a tak poprosí svého kamaráda spisovatele Arnošta o zapůjčení bytu. Ten „shodou okolností“ opouští svůj byt natrvalo, a tak jej dá Emanovi k užívání, díky čemuž se však rozeběhne kolotoč nejrůznějších humorných i milostných nedorozumění, které by Arnošt nevymyslel ani ve svých románech. (Divadlo Mír, Ostrava-Vítkovice)

Big Bear

Musím říci, že tohle mne od Míráků velmi překvapilo. A předvedli tu, že i klasické herectví jim není cizí. Celé je to vlastně taková parodie, protože způsob hraní i mluva mají připomínat filmy ze třicátých let. A to seopravdu povedlo. A nejen to, všímal jsem si samotného hraní jednotlivých postav a jejich gestikulace při dialozích. Fakt jsem se u toho musel celou dobu culit. Ne jen kvůli vtipné zápletce, ale právě kvůli tomu podání. Tohle se Albertu Čubovi vážně povedlo. Tleskám a dávám za 4 bonbony s likérem. * * * * ()

Přemek

Mírovci se sami sebe zeptali: Co jsme ještě nedělali? Inu, ještě jsme nenatočili prvorepublikovou komedii. I sáhli po Longenově frašce a předvedli ji před kamerou ve stylu, který měl připomínat dobové herectví. Problém je samozřejmě v tom, že pro herce jako byl Vlasta Burian byl divadelní text pouhým odrazovým můstkem, z nějž vycházel při dlouhodobě prověřované improvizaci, film přišel na řadu až v okamžiku, kdy na divadle vyšperkoval, co mohl. Tady se jede přesně podle scénáře, který není úplně precizní a ani moc zábavný. Co se týče herectví, Vladimír Polák je lepší Jára Kohout než Jára Kohout, Albert Čuba si zkusil Oldřicha Nového, zbytek castingu je už zaměnitelný a v případě paní domácí až nepříjemně přehrávající. Je dobré si záznam "zčernobílit" a pokud možno neposlouchat ústřední melodii. ()