Spolucestujúci

• Česko Souputníci (viac)
USA, 2023, 7 h 51 min (Minutáž: 55–67 min)

Vo Washingtone, D.C., sa počas homofóbnej levanduľovej paniky v 50. rokoch do seba zamilujú dvaja muži - charizmatický a ambiciózny Hawkins Fuller a náboženský idealista Tim Laughlin - a začnú riskantný, krehký a zmyselný vzťah trvajúci desaťročia. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa Joe16210 k tomuto seriálu (3)

Spolucestujúci (2023)

Tohle historické drama je opravdu drama ve všech ohledech. A stojí především na hereckém obsazení Matta Bomera a Jonathana Baileyho. Ačkoliv někdy byly sexuální scény hodně explicitní, asi to k surovosti doby patří. Vše doplňuje vkusný soundtrack, který správně doplňuje jednotlivé scény. Snad jen po zhlédnutí kompletní série zůstává trochu smutno. Nejen ze závěru, ale spíše z toho, že se v minulosti taková zvěrstva ve státní správě v USA (a nejen tam) opravdu děla. A že to lidé s AIDS neměli lehké je snad jasné. Ale je to o to smutnější, že to tak prostě bylo. Nebyla to lehká doba. Opravdu bychom měli být rádi, že je to dnes většinou již dávná minulost a žijeme v moderní společnosti, kde tyto problémy řešit nemusíme. Přiznám se ale, že na konci závěrečného dílu i slza ukápla. ()

Si nádherný (2023) (E01)

Wow. Po pravdě jsem netušil, co mám od seriálu očekávat a dostal jsem mnohem víc. Kombinaci historického dramatu s queer romantikou a erotikou, vlastně je to takové hořkosladké, ale ta doba tehdy asi taková prostě byla. Jsem hodně zvědavý, jakým směrem se bude dál osud hlavních hrdinů vyvíjet, i když zde samozřejmě náznaky jsou, ale ta cesta k tomu nebude určitě jednoduchá. Tohle se prostě povedlo. A Matt Bomer a Jonathan Bailey předvádí obdivuhodné výkony na všech frontách. ()

Nepriestrelné (2023) (E02)

Je zajímavé vidět, kam se v dalších epizodách příběh i děj posouvá. Už to není tak šokující jako úvodní epizoda, ale o to víc prostoru dostávají vztahy a další události. Rozhodně u seriálu zůstanu, jsem zvědavý, co bude dál. ()