O tom, jak kovboj Bill, díky svému bystrému mluvícímu koni Bleskovi, k statečnosti přišel, zlého Šakala přemohl a zbavil tak vesnici strachu i letitého tyrana, vypráví s humornou nadsázkou komedie M. Kratochvíla. (oficiálny text distribútora)

Vonter

Ježíšku na křížku to byla tak strašná a dementní blbost. Odmítám uvěřit, že to režíroval můj oblíbenec Smoljak. Zounar jedoucí na koni prdelí napřed mě bude strašit ve snech hodně dlouho. ()

Dr. Hawkeye

Tak tohle je hodně, ale hodně ujeté... Bohužel se to jaksi kouslo a kůň zůstal stát napůl cesty mezi geniálním dílkem a trapnou křečí. ()

Tsuki003

Kde je Smoljak, musí být i Svěrák! Jinak to prostě nefunguje. Tohle byla děsně divná pohádka (nebo komedie či co), zasmála jsem se asi jen jednou (Šakal se svou velkou bandou) i když pokusů o vtip ve filmu bylo mnohem víc. Martin Zounar je u mě herec s nulovým talentem a obsadit ho je zoufalství. To samé platí o věčně uječené Kuklové (která mi navždycky zkazila Jasněnku a létajícího ševce - jediná kompenzace je to, jak jí tam Růžičková sem tam střihne :D). Bylo mi smutno za Víznera, za Batulkovou i za Fialovou. Příběh slabý, výkon slabý, zpracování... víc než slabé! Western kulisy a v pozadí zelený listnatý les? Jedině v Čechách... Krásný komentář od uživatele Vonter ()