Šampióni

(festivalový názov)
  • USA Champions (viac)

Bývalý basketbalový tréner nižšej ligy Marcus Marakovich (Woody Harrelson) má súdom nariadené riadiť tím hráčov s mentálnym postihnutím. Čoskoro si uvedomí, že napriek svojim pochybnostiam môže tento tím spoločne zájsť ďalej než si kedy predstavovali. (Arsenal83)

MrFarmer

Feel good oddechovka ve stylu Ted Lasso. Woody super, Ernie Hudson otravná a nesympatická. Naštěstí dowňáčci byli naprosto boží a občas člověk vyprskne smíchy. Bezva film :) ()

tomino28

Konečně povedená feel good komedie! Má svou předlohu ve Španělsku, ale přesto, že opakuje již viděné, tak ani na chvíli nenudí a několikrát se zasmějete. Asi jako vždy záleží, jestli na začátku najedete na tu správnou vlnu, kterou zamýšleli tvůrci. Pokud ano, bavíte se od začátku do konce, pokud ne, možná se vám celý snímek bude zdát zbytečně dlouhý a do konce to ani nevydržíte. Ale já se rozhodně řadím k prvnímu táboru! (KVIFF57) ()

bonovox

Španielsky originál bol určite lepší ale aj táto verzia má srdce, perfektného Woodyho v hlavnej úlohe a ten správny feel good pocit. 60% ()

jergy

Champions za mňa určite zahanbli tie všetky trápne pokusy z posledných piatich rokov o vytvorenie kvalitného vtipného komediálneho filmu. Sú dôkazom toho že stále je možné vytvoriť vtipný film ktorý není nijak trápny ani nudný natož vôbec nezaujímavý. Veľmi ma potešilo že to bolo naozaj zábavné, obdivuhodné a hláškovité. Tento humor som mal rád odjakživa a keďže sme tu myslím dlho nič takéto nemali tak už bolo vopred dané že keď si to zapnem tak mi tento snímok rozžiari úsmev na tvári ako sa aj stalo. Bolo tam pár veľmi dobre napísaných scénok u ktorých sa dalo z chuti zasmiať a teraz by som neobvykle chcel aj vyzdvihnúť čechov ktorý tomu napomohli prostredníctvom fakt znamenitej práce s nadabovaním scenára. Zahrnutie basketu vo filme a urobiť ho športovo-vtipným musím tiež oceniť a tento nápad sa vyplatil. Humor bobbyho farrelyho mi mimoriadne sedí a milujem ho. No a Woody Harrelson bol fantastický. Woodyho mám veľmi rád a v roli trénera mi fakt nenormálne sadol, som rád že natočil skvelý film pretože ten chlap ma baví už roky. Len si myslím že to bolo pridlhé a z hľadiska príbehu v súvislosti s dejom sa to dalo aj kľudne málinko skrátiť a bola by to stále totálne nápadite naheftová pecka. 7,5/10 ()

Enon

Není to film o basketbalu, spíše je to komedie točená okolo basketbalu. Kdo očekává nějaký seriózní basketbalový příběh, bude určitě zklamán, je to totiž film u kterého prostě jen vypnete mozek a 2 hodiny se neskutečně bavíte. Podle mě jsem se smál i v částech, kdy jsem se smát neměl, ale to už je jen proto že mám rád černý humor. Celý tým basketbalistů byl neskutečně vtipný a zábavný po celou dobu stopáže, smál jsem se jim a jejich počínání v každé scéně a jak jsem v kině viděl, tak jsem rozhodně nebyl sám. Pokud se chcete večer vyklidnit s rodinou, tohle je film přesně pro vás. Během sledování si se všemi vytvoříte blízký vztah a přejete jim aby vyhráli, o to víc je potom překvapivý konec, který ovšem výborně koresponduje s celou partou a tématem filmu. Myslím, že takové kvalitní komedie lidé prostě potřebují, potřebovali a budou potřebovat i nadále. 75% ()