Kleo

Po pádu Berlínské zdi se bývalá východoněmecká špiónka rozhodne vypátrat ty, kdo ji zradili, odhalit jejich motiv a krutě se jim pomstít. (Netflix)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (9)

Kleo (2022)

Tak se mé výsledné hodnocení této podivnosti plné "fantastického" německého humoru vyšplhalo až na upocené tři pěticípé, což mě dokonale překvapilo. Mě tato záležitost zklamala, protože jsem doufal, že Němci natočí něco ve stylu The Americans, k tomu ale, bohužel, nedošlo. Tvůrci se vydali cestou pochybného humoru, o nějaké serióznosti a napětí už pak nemohla být řeč a zbyla jen taková bizarní podívaná. / Poučení: Není nad kvalitně vymytý mozek. 3*- ()

Big Eden (2022) (E01)

Po první epizodě jsem sáhl po svém tradičním, neutrálním, seriálovém otvíráku, přestože bych neměl problém jít do dvou pěticípých. Což o to, návštěva u Stasi by mě neměla nebavit, jenže ona to vlastně návštěva u Stasi nebyla. Šlo spíše o seznamovací setkání se soudružkou agentkou Vnučkou, která byla zjevně schopná, měla tělo, na jaké se mi fajn dívalo, ale nad jejími rameny, bohužel, začínalo Německo. Děj byl částečně dramatický, částečně německy komický, šlo vlastně o takový mišmaš. No, uvidím, co přijde dál. / Poučení: V případě nutnosti nešetři betonem. ()

Shledání (2022) (E02)

Německé porno a německá komedie byly vždy nositeli kvality podobně jako sovětské parfémy. No, a na můj vkus se tvůrci seriálu neustále snaží o jakési humorování, čímž svému výtvoru nemálo škodí. Z mého úhlu pohledu tedy zcela jistě. Na některé nesmírně vtipné pasáže se prostě nechytám, například sumó jsem vůbec nepochopil. Já jsem asi očekával od této série něco úplně jiného. / Poučení: Dostatečně silný úder měnil karosérii Trabanta v trsátka. ()

Sníh v Sólleru (2022) (E03)

Třetí epizodě jsem jednu pěticípou přihodil, protože se mi zdála být ujetým způsobem zábavná. Soudružka agentka Vnučka v. v. mi zase s každým dalším dílem přijde odpudivější a odpudivější, ale zas na druhou stranu má ty schopnosti, že jo. MacGyver hadra. Je to zvláštní seriál; chvílemi sleduji vcelku zábavný děj, aby mi o chvilku později došlo, jaká je to hrozná hovadina. / Poučení: Psychopati nejsou zrovna vyhledávanými společníky, pokud zrovna neprovozujete tajnou službu a nehledáte nové zaměstnance. ()

Ministr (2022) (E04)

Svůj vztah k německému humoru jsem už na čsfd nejednou ventiloval, takže epizoda, v níž se to zmíněnými žertíky hemžilo stejně jako červy v dobře uleželé mršině, ode mě mnoho pěticípých věru získat nemohla. Je fakt škoda, že němečtí soudruzi nevsadili spíše na pořádné drama a thriller, které slibovali v žánru seriálu, protože tohle je fakt ulítlý bizár prolezlý snahou o to, aby bylo veselo. Hmmm... A přece mě něco pobavilo: "Pomóóóc! Napadl mě protisocialistický živel!" / Poučení: Kašli na auto a radši se projdi, prospěješ tak sobě i planetě. ()

Uwe (2022) (E05)

Opatrně za tři kousky, protože jsem měl pocit, že tvůrci mírně ubrali na tom svém zvláštním humoru (i když Sven Petzold...) a jednoznačně vládla akce, což mě potěšilo. No, netvrdím, že jsem byl s pátou epizodou přehnaně spokojen, ale alespoň jsem nebyl tradičně otrávený ze všeho toho ksichtění a divného pochichtávání. / Poučení: Doba ledová je doba ledová, ale SVD je SVD. ()

Projekt Else (2022) (E06)

Na šestou epizodu jsem se opravdu netěšil, jelikož bylo finále předchozího dílu až brutálně průhledné, protože byl podobný postup použit v seriálech už fakt mnohokrát. No, nakonec to nebylo až tak špatné; výlet do minulosti soudružky agentky Vnučky a NDR byl vcelku výživnou zkušeností, občas mi to připomínalo Alenku, protože tu byla spousta trhlých postav i událostí, zároveň šlo ale i o poučnou záležitost. Pokud máte ovšem zájem se poučit. / Poučení: Socialismus byl podobně zářivý ve všech zemích Varšavské smlouvy. I v mnohých jiných. ()

Sluka a škeble (2022) (E07)

Tak nevím; buď už mi ze všeho hrabe, nebo se němečtí soudruzi začali více snažit, ale já jsem se u předposlední epizody docela bavil, a to mě stejné pocity postihly i u sledování předchozího dílu. Dederónská Scaramanga potěšila i pobavila, příběh se výrazně pohnul kupředu (vzhledem k blížícímu se závěru se není čemu divit) a já jsem se chvílemi fakt bavil a chvílemi mě tvůrci vraceli zpátky na zem. / Poučení: Uč se čínská přísloví. ()

Rudá čarodějnice (2022) (E08)

K oběma předchozím dílům jsem zaujal opatrně kladné stanovisko, ale finální epizodou se tvůrci vrátili k těm svým německy vtipným nablblostem, čímž to zase jednou poslali do kopru. No, nevadí, hlavně že už je konec, tedy evidentně konec první série, jak jsem z těch závěrečných scének pochopil. Druhá řada bude pravděpodobně o boji proti nemrtvým, bo Uwe Mittig... / Poučení: Příliš se netěš, zklamání číhá na vhodnou příležitost. ()