Jedné noci, když byla Kasumi Toyama ještě malá, zatoulala se svou kamarádkou na opuštěnou mýtinu za lesem. Tehdy při pohledu na hvězdnou oblohu poprvé a naposledy zaslechla magickou melodii hvězd. O několik let později Kasumi narazí na kytaru ve tvaru hvězdy v zapadlé zastavárně a plná doposud nepoznaného nadšení zakládá hudební kapelu. Jednou by totiž ráda uspořádala koncert právě na oné výjimečné louce pod hvězdami. (Scalpelexis)

Promo 1

Scalpelexis

Název seriálu, pod kterým by si na první pohled mnozí představili spíš příběh s velmi lechtivým podtextem, neskrývá nic jiného než horší kopii K-On! Jen to bude takové..až holt budeme vidět jen pěticípé zářivé geometrické tvary. Během krásné noci hvězdičkové má naše hrdinka (její účes rozhodně nedělali maskéři filmových hvězd) sen o hudbě neslýchaně hvězdné. Po škole narazí na hvězdičkama polepenou trasu (která spíš připomíná pedobear pastičku), na jejímž konci najde do hvězdy tvarovanou zaprášenou elektrickou kytaru je jasno: Stane se pop-star! Hustota všech možných klišé je očekávaně větší, jak hvězd na kilometr v Malibu a i přesto, že animace patří k těm povedenějším, je to zabalené až v moc fádním hávu naivity, sluníčkovství a přespřílišné rozpustilosti. Pro mě drop už po první epizodě. P.S.: Ten kočíčí účes mě vyloženě irituje. Nezmínil jsem to ještě, že? ()

Echelon1

Ja tak milujem tieto hudobné seriály! Milé dievčatá, krásna hudba a krásne príbehy priateľstva. Vždy sú to tak „tokimeki experience!“ :-) Síce rockovú hudbu aktívne nevyhľadávam, ale z neorchestrálnych žánrov je jedna z tých, ktorú si rád vypočujem. Klamal by som, ak by som povedal, že sa mi nepáči, a že ju v BanG Dream majú naozaj peknú. Skvelý hudobný seriál. ()

FritoleXx

Když se pozastavíte nad názvem BanG Dream! a zjistíte, že nejde o porno, tak nezavírejte okno a vězte, že jste právě narazili na dobrou náhradu skvělého K-ON! Tvůrcům se ale podařilo vyhnout lajdáckému kopírování a bezstarostnou komedii o holčičí kapele okořenili i dramatickými a dojemnými momenty. Nezapomněli ani na trochu těch roztomilých scén a hlavně na chytlavé pop-rockové písničky či postavy rozličných povah. Těm vévodí energická a místy otravná Kasumi, kterou si stejně oblíbíte a čtveřice dalších jí zdatně sekunduje. Z nich nejzajímavější je ovšem tsundere postava Arisa, starající se o většinu vtipných momentů a navíc má dabérku s neskutečně zajímavým hlasem. :) Těším se na druhou sérii. ()