Zlatá labuť

• Česko Obchodní dům (pracovný názov)
Česko, (2023–2024), 52 h 8 min (Minutáž: 50–60 min)

Marta Dancingerová, Adam Vacula, Petr Kostka, Daniela Kolářová, Petr Stach, Kristýna Ryška, Hana Kusnjerová, Simona Lewandowska, Mark Kristián Hochman (viac)

Báře Veselé (Marta Dancingerová) se smůla lepí na paty a je na útěku před spravedlností. Shodou okolností se tak trochu nedobrovolně stává prodavačkou oddělení módy v právě otevřeném obchodním domě Zlatá labuť. Ten je doslova dechberoucím palácem přepychu a novou moderní dominantou centra Prahy. Za jeho luxusními výlohami kráčí dějiny. Píše se totiž 15. března 1939 a okupační vojska překračují naši státní hranici. Kromě Bářiny linky budou diváci sledovat osudy jejích kolegyň, a to Evy Duškové (Beáta Kaňoková), která by se ráda stala slavnou herečkou a Aleny Zimové (Simona Lewandowská). Zlaté labuti vládne rodina Kučerů s nekompromisním otcem rodu Rudolfem (Petr Kostka), klidnou silou rodiny maminkou Boženou (Daniela Kolářová), dcerou a dvěma syny. Rudolfem mladším (Petr Stach), upoutaným po dětské obrně na invalidní vozík, a nejmladším Petrem (Adam Vacula), tak trochu problémovým rodinným rebelem. Do čela řízení rodinného klanu se ale dere především jejich sestra Irena (Kristýna Ryška), intrikánka a milovnice luxusu a moci, která žije v odcizeném vztahu se svým manželem Lukášem (Robert Mikluš). (TV Nova)

Recenzie používateľa yarca k tomuto seriálu (2)

Série 1 (2023) (S01)

Nostalgicky vzpomínám na Vávrův film „Šťastnou cestu". Odehrává se v obchodním domě Bílá labuť, který byl v době svého otevření v roce 1939 největším a nejmodernějším obchodním domem ve střední a východní Evropě. Na ploše 93 minut dokázal Vávra plasticky a poutavě převyprávět osudy pěti prodavaček, které, i když všechny pracují v jedné firmě, jdou každá svou vlastní cestou za svým životním cílem. V hlavních rolích Mandlová, Gollová, Vítová, Štěpničková a Dítětová. Chvílemi komedie, chvílemi až mrazivé drama. Oproti tomu se tu rodí nekonečný seriál. Zatím má téměř 40 epizod, ale jak znám své pappenheimské, nejspíš u toho neskončí. Mně osobně to celé silně připomíná jiné vztahové seriály. Takže za mě klasická telenovela v luxusních kulisách. K žehlení ok... (Přítel se mě zeptal, proč na to koukám. Okamžitě jsem kontrovala hláškou z Vratných lahví: „A žehlil jsi někdy?") ()

Epizoda 1 (2023) (S01E01)

Miluju Vávrův film „Šťastnou cestu". Skvadra top českých hereček v čele s Adinou Mandlovou, Natašou Gollovou, Hanou Vítovou a Jiřinou Štěpničkovou rozehrála herecký koncert, který si nikdy nenechám ujít. A teď koukám na něco, co mi připomíná jiné vztahové seriály. Sice v jiném a možná atraktivnějším hávu (blížící se okupace, židovská otázka, prostředí luxusního obchodního domu), ale pořád je to takové nějaké prázdné... A já tomu sice daň ještě šanci, ale teď si jdu pustit Vávrovu „Šťastnou cestu". ()