The Artifice Girl

Tím špeciálnych agentov objaví nový revolučný počítačový program na návnadu a pasce pre online predátorov. Po spojení s problémovým vývojárom programu čoskoro zistia, že AI rýchlo napreduje nad rámec svojho pôvodného účelu. (dixx)

TheEvilTwin

Co by se stalo, kdyby AI inteligencí přerostla lidstvo a k tomu získala emoce? Co by ji pak odlišovalo od člověka? The Artifice Girl zpočátku působí jako svěží debut v AI žánru, který je rozdělen na 3 dějství a který mě v prvním totálně uzemnil. Atmosféra napjatá jak struna, dialogy ve výslechové místnosti byly luxusní a postupné odhalení tvůrce proč, jak a za jakým účelem program na chytání pedofilů stvořil, bylo šokujícně poutavé. To samé ovšem nemohu říct i o zbylých částech filmu, kde jakoby film úplně sešel z téhle dusné noty a do závěru dojel už "jen" jako generická šablona o AI filmech, která není nijak zábavná, šokující a jediné, v čem by teoreticky u určité skupiny diváků mohla bodovat, jsou filozofické rozpravy nad tím, co je ještě AI a co už člověk. Na mě však toto zakončení výrazněji nezapůsobilo, čekal jsem drsný scifi koncept, který ukáže, jak je AI nebezpečná, ukáže reálnou hrozbu a vnutí mi strach o následující vývoj příběhu, ale takhle je film až moc přízemní, sází až moc na emotivitu girl-bota a jako kdyby tvůrci úplně nechtěli zabíhat do tvrdšího žánru... Škoda, potenciál by zde byl. ()

scroochy

Velmi příjemné překvapení. Na film jsem narazil náhodou a zaujalo mě téma umělé inteligence a dobré ohlasy na RT. Je to malé sci-fi s minimálním rozpočtem a převážně neznámými herci. Je to spíš taková divadelní hra tvořená třemi půlhodinovými scénami, kde vždycky pár postav v jedné místnosti jen mluví. Ale scénář je zajímavý a poutavý, obzvlášť pokud vás baví tematika umělé inteligence nebo robotiky. Trochu mi to připomínalo Ex Machina, ale samozřejmě to je rozpočtově dost jiná liga. ()

wowylgu313

25-30% za ten nápad. Protože! Kdyby toto bylo pořádně "chycený za koule" bylo by to skvělé. Jenže se z toho stala absolutně nudná nezáživná povídačka. Začátek vyvolává naději že v tom bude něco víc ale ne, nestane se. Je to čistě jen debata až do konce. Nějaký ten skrytý příběh tam zřejmě je. Bohužel čekal jsem něco absolutně jiného... Nejde o to že to celé jede jen na dialozích v pár místnostech, protože i do toho jde dát napětí, drama a pořádný příběh či zápletka. Bylo to tak v mnoho kvalitních filmech. Tady se bohužel nekonalo nic z toho. V půlce filmu jsem to vzdával a u konce už jsem usínal. Opravdu škoda, nápad to totiž byl zajímavý. Protože ten základní kámen toho že AI bude dopadat pedofilní šmejdy by byl fakt cool. Po cca dvaceti minutach, naději v to ztratíte a "příběh" jde úplně jinám... ()

oveckaoa

Příběh 1  Chlápek dojde na nějaké oddělení asi policejní stanice tak si chvilku vykecávají a pak zjistíme, že si postavil počítačovou ´´holku,,   dal jí tvář a píše si s ní pedofily tím je vylákává a udává policii ta jich pak zatýká.  Policie mu nabídne , že to od něho koupí a pozvedne to na vyšší úroveň ho to neláká a pak si promluví s tou ´´holkou,,  ta řekne, že si myslí, že je  to dobrý nápad tak to on odklepne. Příběh 2 ti 3 policajti to navrhnou radě , aby se to schválilo a neprojde to o hlas tak jelikož jedna ženská může odvolávat lidi chce zjistit  kdo to byl, aby ho odvolala zjistí, že to je jeden z nich pak zjistí, že ta počítačová ´´holka,, ze sebe dělala blbou a ani to nechce dělat. Příběh 3  Ten co nejvíce tu ´´holku,, podporoval si ji převede do robota a žije s ní kde ji má napojenou na nějakém kabelu. V podstatě zbytečný film co Vám nic nedá těch 40 procent je za 1 příběh. ()

gemi

Malý, komorní filmeček o AI, který vznikl pozdě. V první třetině se pokouší šokovat něčím, co je dnes nejen standardem, ale už je to i překonané. A to od natočení uběhly pouhé dva roky... Singularita není uchopena dobře. AI vykazuje lidskou úroveň emocionality i inteligence. Ale takto singularita vypadat nebude... Ve filmu uběhne cca 50 let, ale interiéry jsou v té daleké budoucnosti retro i na dnešní dobu, nikdo se s tím nezalamoval. V popisu filmu stojí: "Co by se ale stalo, kdyby se AI vyvíjela rychleji než člověk a překročila inteligenci lidstva?" Pokud se vám hlavou honí fantastické výjevy pro člověka nepochopitelně superschopné entity, tak se zase hoďte rychle do klidu. Tento film prostě vznikl pozdě. Měl vzniknout před dvaceti lety a není žádný důvod, proč by nemohl. Nejsou v něm žádné triky, žádný CGI. Je to konverzačka v interiéru, která vypadá jako dobře udělaný studentský film. ()