Detektív Miller (Hynek Čermák) žije aj po štyridsiatke so svojou matkou (Eliška Balzerová). Dámske návštevy si domov radšej nevodí, pretože mamička je nielen starostlivá, ale aj extrémne zvedavá a on zo všetkého najviac túži mať pokoj. Zrejme aj to je dôvod, prečo matke zatají, že má problémy s obličkami a počas nadchádzajúceho víkendu si musí poctivo merať a zapisovať všetky príjmy a výdaje tekutín. A to naozaj všetky! Pripraví si tým nejednu horúcu a ošemetnú chvíľku. Každý si totiž jeho podivné správanie vysvetľuje inak - jeho matka, priateľka aj kolega v práci. Víkendové udalosti ho napokon prinútia, aby sa konečne rozhodol, komu dá v živote prednosť – prísnej mamičke, alebo utajovanej priateľke Matylde (Jana Pidrmanová), o ktorú má navyše záujem aj jeho kolega z práce, inšpektor Páleník (Vojtěch Kotek). (TV JOJ)

Ukážka z filmu

Malarkey

Slabší Vejdělkův kousek z těch čtyř mikrofilmů, co natočil v roce 2022 pro ČT. Slabší především v ději, potvrzující, že ne vždy běžný lidský námět s dobrými herci, dělá adekvátní zážitek. Tady to bylo fakt těžce o prdu a Hynek Čermák buď zhubnul a nebo tu námětem působil daleko hubenějc, než za časů Ganstera Ka. ()

Marze

Dil z volneho cyklu ctyr komedii vysilanych na Ceske televizi, kde se leci ruzne neduhy (ledvimy, zub, zlomene obe ruce a problem s rektem).Tento dil bezel i na festivalu v Karlovych Varech. Dialogy jsou dost stupidni, stejne jako zapletka. Humor zadny. To uz si muze napsat scenar kazdy v hospode ve tri rano. ()

Olík

Druhá ze čtyř veřejnoprvávních bitev dvojice Epstejn - Vejdělek. Zatím co v prvním případě bylo lacině vsazeno na Langmajerovo pitvoření, tady jako by se už rezignovalo na začátku boje a nevsází se vůbec na nic. Rychle odvyprávět plytký příběh a hurá na vrátnici pro gáži. Eliško, Hynku, Jarmilo, stálo vám to za to? ()

Krt.Ek

Chladný nedělní večer, po dlouhém dni vyčerpávajícího nicnedělání usedáte před televizor, nežádáte si než pohodovou komedii (nic slizkého, založeného na tom, že si postavy ubližují a radostí z cizího utrpení), prostě něco, co vás nakopne do dalšího pracovního týdne, na což vám pánové Vejdělek s Epsteinem odpoví táhlým "nachcat!". A tahle hezky si tu - my, plátci koncesionářských poplatků - žijeme! Ale pořád zřejmě lepší než čtyřicet let upět pod jhem opičí lásky. Dvě hvězdičky hlavně za E. Balzerovou, která je skvělá v každé roli, v níž se objeví. 35 % ()

pirduch

Nuda...i když v jednom dílku vyřešit 3 kriminální případy...to by ani Colombo nezvládnul...a to vlastně ani nebyla detektivka.... A kuriozitka navíc-den předtím jsem náhodou zahlédl Temný kraj na Primě, nějaký už starší díl,a "hrál" tam taky červený  Mustang s RZ 7H18008...zřejmě aktivní komparz...ovšem neskutečná náhoda,že se sejdou takhle v telce 22 hodin po sobě... ()

• Roli zloděje hřbitovního kvítí si zahrál Michal Navrátil, český skokan do vody a specialista na extrémní disciplínu high diving. (klukluka)
  • Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach Prahy. (dyfur)