Žentour 003

(TV film)
všetky plagáty
Dokumentárny / Hudobný
Československo, 1991, 54 min

Jeden den na turné populární hudební skupiny... Rocková skupina Žentour se proslavila již během osmdesátých let dvacátého století. Pořad zachycuje kapelu v době její největší slávy na diváky vřele přijímaných koncertech. Frontman zpěvák Janek Ledecký zpívá autorské písně a největší hity této éry "Pojď ven", "Všechno bude fajn", "Promilujem celou noc", "Utajený světadíl" nebo "Skončil flám". A režisér Václav Křístek poodhalí i zákulisí koncertního turné v roce 1991, kdy skončila první nejslavnější éra kapely. V roce 1992 totiž odešel Janek Ledecký na sólovou dráhu, aby se věnoval mimo jiné tvorbě muzikálů. (Česká televize)

slunicko2

Dokument o úspěchu. 1)  Pohledný silně přitažlivý Janek Ledecký v uplých džínách je důvodem, proč se na něho raději koukám, než že bych poslouchal jeho nepříliš zajímavý hlas. Ale rád ho i poslouchám, když mluví. Vystudovaný právník totiž mluví chlapsky věcně, stručně , výstižně. Nepoužívá fráze ani velká slova. Je to prostě obrovský sympaťák, kterému k dokonalosti v mých očích chybí jen pořádný hlas._____ 2)  Ledecký, jak se později ukázalo, uspěl nejen na sólové dráze jako zpěvák a kytarista, ale rovněž je prosadil jako autor dosud čtyř muzikálů, jedné poetické knížky a otec dvou rovněž úspěšných dětí._____ 3)  Lehce novovlnný a novopopový Žentour nebyl přímo má krevní skupina. Jankovy sólové projekty se mi zamlouvají více. Ostatně právě po odchodu ze Žentouru dosáhl jako mainsteamový interpret svého vrcholu. A to nemluvím o jeho dalších aktivitách. ()