Filmaři, kteří v létě natáčejí „Létajícího Holanďana“ u rušné pláže, musejí odjet na dva týdny do stepí, protože hlavní herec onemocní. Na břehu zůstane jen replika lodi ve skutečné velikosti, kterou má hlídat vysloužilý kapitán. Jenže lidé z letoviska si loď oblíbí a nejde je vyhnat. A k tomu všemu syn jednoho astronoma tvrdí, že na lodi je duch a že na Zemi míří kometa či snad dokonce mimozemská loď. Jenže nikdo mu nevěří. (honajz)

honajz

Sovětská kombinace dětského filmu a jakéhokoliv pozdějšího filmu o pádu komety na Zemi. Filmaři, kteří v létě natáčejí Létajícího Holanďana u rušné pláže, musejí odjet na dva týdny natáčet do stepí lov pokladu, protože hlavní herec onemocněl. Na břehu zůstane jen replika lodi ve skutečné velikosti, kterou má hlídat vysloužilý kapitán. Jenže lidé z letoviska si loď oblíbí a nejde je vyhnat. A k tomu všemu syn jednoho astronoma tvrdí, že na lodi je duch a že na Zemi míří kometa či snad dokonce mimozemská loď. A k tomu všemu má kapitán nejen manželku vědkyni, která pěstuje obří rajčata, nejen že má mluvící a zpívající papoušky, ale také mluvícího psa... Jo, ta kombinace je hodně podivná, podobně absurdní je i chování postav (prostě jak ze sovětské oddechové komedie), a podle mne to nějak moc dohromady nefunguje. Zkouknul jsem to jen proto, že scénář psal Kir Bulyčov. První recenze, btw. ()