Carl Brashear (Cuba Gooding Jr.) sa narodil ako syn chudobného černošského roľníka na americkom juhu. Jeho otec Mac (Carl Lumbly) nechce, aby syn celý život trpel núdzou ako on, ale naopak, aby sa vzdelal a niečo dosiahol. Najväčšiu perspektívu v 40. rokoch minulého storočia mu mohla poskytnúť iba armáda, rasová nerovnosť však vládla aj v nej. Carl sa dá naverbovať k námorníctvu, stane sa najskôr kuchárom, potom sa osvedčí ako záchranný plavec, ale jeho sen je stať sa potápačom. Na každom kroku sa stretáva s otvorenými rasistickými predsudkami. Napriek tomu sa ako prvý černoch dostal do elitnej školy pre potápačov – záchranárov v Bayonne neďaleko New Yorku. Nie je bojovníkom v poli, ale expertom záchranárom. Jeho nadriadený veliteľ Billy Sunday (Robert De Niro), známy drsný muž, však nie je z Carlovej prítomnosti v jednotke nadšený, dáva mu to poriadne pocítiť a šikanuje ho. Carl sa však nevzdáva a sám sa aj vzdeláva. Hoci je preukázateľne najlepší, odopierajú mu odmeny, chcú ho dokonca utopiť, ale Carl prekoná všetky príkoria a stane sa prvým černošským veliteľom potápačov. Neskôr sa ešte raz ocitne tvárou v tvár diskriminácii, keď príde o nohu a majú ho prepustiť zo služby. Tentoraz mu však pomôže práve bývalý veliteľ Sandy, ktorý presvedčí sudcu, že Carl môže službu vykonávať aj naďalej. Medzi mužmi sa zrodí vzácne priateľstvo... (TV JOJ)

Daviidesek

True story... Docela emotivní příběh o odvaze člověka, který to ve své době neměl vůbec jednoduché. Obsazení asi nemohlo být lepší. De Niro je správný drsoň a Gooding Jr. se na svou roli hodil taky dobře. Je to ale taková ta klasika, kdy se dva nepřátele stejně nakonec "zkamarádi" a natřou to zlounům. Film jsem neměl potřebu vypnout, nenudil jsem se, bavilo mě se dívat jak se Carl vyvíjí a dosahuje svého snu... Ale suma sumárum jsem čekal krapet více a něco mi chybělo ()

Va33ek

Nedokážu pochopit, jak tento film má pod 79 %. Snímek tak neuvěřitelně nadupaný odhodláním, vytrvalostí a vůli, jako žádný jiný. Cuba a Robert jsou perfektní! Snad nikdy mě tento film nepřestane inspirovat a posouvat stále kupředu. ()

JayGatsby

Super film o důležitém kroku blížícím se zrovnoprávnění černochů se skvělým Cubou Cooding Jr. v hlavní roli. Vytrvalost a zarputilost, přináší své ovoce, o tom se můžeme v tomto snímků důkladně přesvědčit. Typičtějšího diskriminovaného černocha snad ani režisér nemohl vybrat, a De Niro se do role velitele také výborné hodí. Navíc ojedinělé téma z prostředí potápěčů.. 5 hvězd ()

Oxytocin

Černoch si jde za svým snem. V cestě mu stojí předsudky, rasismus a závist. Není to o tom, že by si v USA napsal někdo scénář, jak si jít za snem, proti všem nástrahám a šťastným koncem po americku dosáhnout svého. Je to skvěle zahrané a zobrazené období v USA inspirované pravdivými událostmi potápěče, kterého se výtečně zhostil C. Gooding Jr. ()

bournak

Mám rád filmy podle skutečného příběhu, ale ne takto prvoplánově, černobíle interpretované. Hollywoodsky pojatý příběh plný klišé, které už byly vidět milionkrát. Samozřejmě je to poplatné myšlence amerického snu, ale tady jde všechno hladce, Brashear je fyzicky i duševně téměř dokonalý stejně tak jeho manželka. Je to pozitivní rasismus ve filmové podobě. ()

BonRStone

Trošku nechápem tunajšie hodnotenie. Dobrý herci na čele s De Nirom a scenár o nerovných pomeroch v armáde a o cti a cieľavedomosti, navyše krútiaci sa okolo neopozeraných potápačoch a ich skafandroch, spolu vytvorili celkom obstojný celovečerný film. ()