The Murder in Kairoutei

Vavča

Keigo Higašino je autorem vysoce zajímavé předlohy (japonskou adaptaci musím vidět https://www.csfd.cz/film/398533-kairoutei-satsujin-jiken/galerie/plakaty/), která řeší případ požáru v luxusním hotelu Kairoutei. Seriál klame žánrově tělem, protože detektivní linka je hodně upozaděna a vystupuje naplno až v závěru, spíše jde o drama, romanci. Rodina magnátů Gao řeší problém nástupnictví ve firmě. Jelikož ředitel Guang Gao Yi je bezdětný, tak se zdá vše jako jasná záležitost, dědicem bude synovec Gao Zi Jian a basta. Jenže on je pěkně povedené, všehoschopné kvítko. Navíc Jiang Yuan Xing (božsky krásná Deng Jia Jia) je pověřena šéfem vypátrat nemanželského syna, o jehož existenci dosud neměl tušení. Cheng Cheng (stoupající mladá hvězda Zhang Xin Cheng, který je profi herec, nikoliv idol) je však pěkné kvítko a odmítá s Yuangxing spolupracovat. Vidím mezi dvojkou moc pěknou chemii, skutečný žár, humor, hašteření. Seriál má neuvěřitelný spád a je zatraceně návykový(a to se mi dlouho nestalo) navzdory tomu že se jedná o obyčejné mocenské soupeření. Prostě vás cliffhangery nutí pokračovat pořád vpřed. Postavy jsou dobře prokreslené a to všudypřítomné napětí vás dostane, stejně jako romantická linka. Rád bych znal originál, abych posoudil jako moc pozměnili Číňané závěr. Ale nejen na čínské poměry povedený seriál, doporučuji oba hlavní herce sledovat! ()