Na věky věků

(festivalový názov)
  • Kanada You Can Live Forever (viac)

Keď je homosexuálna tínedžerka Jaime (Anwen O'Driscoll) poslaná žiť do komunity Jehovových svedkov v malom meste Quebec, bláznivo sa zamiluje do oddanej svedkyne. Tieto dve sa pustia do intenzívnej aféry s následkami, ktoré pretvoria zvyšok ich života. (dwdb)

rivah

Když náctiletá lesbička Jaime je vyslána do komunity Svědků Jehovových, zamiluje se do tamní dívky Marike. Intenzivní vztah a jeho roztržka má důsledky, které ji poznamenají.....Romantická čistá láska zase trochu jinak, ale stejně naivně i nudně. ()

Arsenal83

Ďalší smutný kundoliz v religióznom prostredí. Bez explicitnosti a to našťastie, pretože tie šeredy by najradšej zdravý chlap videl v moslimskej burke. Sladkosť homoprotagonistov bola tak chytro ukrytá v ohavnosti a keď tu niekto hovorí o fantastickom výkone Anwen O'Driscoll, tak musí mať minimálne jej dioptrie z filmu. Pretože O'Driscoll sa môže vo veľkom svete filmu len ťažko stať hviezdou. Jedine, že by Na veky vekov kvírovala. ()

wege

Zase nebyla doma, já od nějaké doby ano. Došlo mi, že to tak bylo už dlouho, chodila takto roky a mě to nepřišlo divné. Celé jsem si to začal uvědomovat při sledování. Úplně mě ten film rozsekal. Přitom to je takový triviální, ale zároveň velmi krásný příběh. Uvědomíte si, co všechno máte, mohli jste mít a blbé rozhodnutí všechno změní. Ona si myslí, že to byla moje blbá rozhodnutí, nikdy se nedokáže podívat pravdě do očí a pochopit, že to byla její rozhodnutí, které všechno zničila, ne ta moje. Konec, konec, není třeba brát na ní ohledy. (anonymní ČSFD sebeterapie volume 18) ()

Aljak

Aj keď to spočiatku nepôsobilo až tak zaujímavo, dej sa postupne celkom slušne rozbehol. A hoci je tých LGBTI filmov už pomerne dosť (takže vysoká konkurencia), tento bol z tých lepších. Zatiaľ čo v mnohých iných filmoch pôsobí homosexuálna láska až príliš výstredne, tu bola skôr taká tajomná a skrytá. Dievčatá napokon podľahli túžbe a nedokázali odolať. Filmu dodáva svojský náboj aj zasadenie do jehovistickej komunity, kde lesbická Láska asi nemá príliš miesto, takže tak to potom aj vyzeralo. Každopádne, veľmi dobré, až mám chuť dať 4* (ale zas až také nadpriemerné to nebolo) - takže skôr lepšie 3* ()

M__

„You're not gonna pretend I'm dead, are you?“ // Neskutečně příjemný film, od kterého jsem to vlastně vůbec nečekala, ale už od prvních minut si mě získal. Komornější zpracování, jenž celému filmu neskutečně sluší, a i fakt, že se celý odehrává v komunitě svědků Jehovových, avšak neukazuje tu extrémně fanatickou část, kterou si mnozí dokážeme představit. Skvělá Anwen O'Driscoll, u které doufám, že se začne čím dál častěji objevovat ve filmech, protože potenciál je u ní obrovský. Celé zpracovaní je vlastně až neuvěřitelně dobré na to, že se jedná o debut a i to, že z nikoho nedělá ty špatný, ale naopak, snaží se porozumět oběma stranám. 90 % ()

• Když Jaime (Anwen O'Driscoll) vyjmenovává seznam evropských měst, které by chtěla navštívit, zmiňuje i Prahu. (M__)
  • Film bol čiastočne inšpirovaný vlastnou výchovou Sarah Watts v komunite Jehovových svedkov, ale Watts naznačila, že nie je autobiografický. (Arsenal83)
  • Film sa začal vyrábať na jeseň 2021, pričom natáčanie prebiehalo v Montreale a Saguenay (Kanada). (Arsenal83)