Americký masakr

• USA American Carnage

Guvernér vydá zatykač na děti nelegálních přistěhovalců. Mladí lidé dostanou možnost odejít na svobodu, pokud se stanou dobrovolníky ve středisku péče o seniory. Brzy zjistí, že proti nim bylo zosnováno spiknutí. (Cinemax)

Omnibus

Politici melou pantem, melou maso s imigrantem.“ Varování! Komentář může obsahovat stopy ořechů, vajec, mexických brzlíků a SPOILERŮ! Film i stopy politické a společenské satiry. Co mě překvapilo? Že všechny hlavní postavy jsou cabrón illegales, čili osiny v zadku Strýčka Sama, přesto mi byli sympatičtí. Co překvapilo je?  Policejní šťára, která v americkém rybníce hojnosti provedla výlov plevelných rybek. Na imigračním jim pak byla učiněna „nabídka, která se neodmítá.“ GERONTO_OKÉNKO: [][] Citlivá dramata ze starobinců sleduji rád, abych věděl, co mě jednou čeká. Stane se i ze mne stará konzerva? Hovězího? Stanu se i já „lehce“ nevrlý jako němečtí staroušci?   Budu se svým chodítkem „závodit“ se sotva se ploužícími anglickými zombíky a hláškovat: „Proč jsou tak rychlí? A co moje kanadská pečovatelka, nabídne mi slevu na euthanazii? [][] Geronto wellness a Jenna Ortega jako žena dvou tváří zaujaly. Zpracovatelská linka, pohříchu bez pracovníků s dranžíráky a trapně tajtrlíkující Mengele křížený s Willym Wonkou už míň. Za to jedna michelinská hvězda dolů. ()

Kudly4

Varování: po skončení budete mít neskutečnou chuť, dát si Big Mac či boloňské špagety ! Nápad to vůbec špatný nebyl, jen škoda, že to bylo v závěru tak extrémně blboučký (odfláknutý) a nedočkal jsem se za celou dobu jediné brutálnější scény - dojde jen na jedno roztrhnutí huby, což bylo fakt málo (creepy dědek byl taky fájn). Humor celkem místy fungoval, odsejpalo to, obsazený je to docela oukey, třešničkou je tu roztomilá Jenna Ortega, která toho sice moc nepředvede, no alespoň se na ní dobře dívalo. Za mě docela překvápko, očekával jsem nějakou nudnou pitchovinu, takže ty tři * nakonec dám. ()

Forsberg11

Žiadne prekvapko sa nekoná.... American Carnage nie je určite najhorším hororom roka, ale aj tak je to len priehliadnuteľná, gýčovitá a bohužiaľ aj dosť nudná hovadina bez akéhokoľvek náznaku originality či "out of the box" filmového prístupu. Všetko toto som už "stokrát" videl a z toho 95-krát v lepšom spracovaní. Okrem pár pomerne dobrých hororových scén a dvoch, troch lepších gagov tu skutočne nenachádzam nič, vďaka čomu by sa oplatilo tento film vidieť. Snáď ešte s výnimkou Jenny Ortegy, s ktorou je to už, mimochodom, moje piate filmové stretnutie v tomto roku. Babena sa nám poriadne rozbehla a veru kto by to bol do nej, pri jej vzhľade povedal, že bude jednou z popredných tvári moderného hororu, ...uvidíme čo ďalej... 30 %!! ()

borec999

Dejovo vcelku pútavý mix (tak ako správne tvrdí užívateľ Marceloo) Uteč a Lieku na život. Akurát na môj vkus veľmi nevýrazne a béčkovo spracovaný. Herci nehrajú nijak presvedčivo (možno s výnimkou Jenny Ortegy ktorá má potenciál stať sa budúcou kráľovnou hororového žánru) a správanie postáv tiež nie je najlogickejšie. American Carnage mohlo byť slušným low budget hororom, ale dopadlo skôr ako nudný, nevýrazný film, ktorý zaujme len v pár sekvenciách. A aj tie sú poväčšinou komediálne ladené. 2* a 35% ()

Morholt

Nápad je správně ulítlej a fungoval by i pokud by nebyl spojený s republikánskou fóbií z mexckých migrantů. Takže tady palec nahoru. Povedl se i casting sestávající se z víceméně ne tak okoukaných tváří, pokud nepočítám Ortegu. A sem tam se našlo i několik důvodů pro zasmání. Ale právě že jen sem tam. Na komedii bych čekal víc vtipu a na horor, vzhledem k celkovému konceptu, víc morbidnosti. Tvůrci se báli buď víc odvázat, anebo jim chyběly peníze. Ať je to tak nebo tak, já to coby divák vidím jako promrhanou příležitost, byť se na film dá v pohodě dívat. 55% ()

• Natáčelo se v Madridu (Španělsko). (BMW12)
  • Když JP (Jorge Lendeborg Jr.) ve 30. minutě předčítá důchodkyni z knihy „Proměna“ od Franze Kafky, první dvě věty jsou skutečně z této knihy. Když ho však důchodkyně krátce přeruší, plynule pokračuje dvěmi větami z úplně jiné Kafkovy knihy, a to „Dopisy Mileně“. (dj.patyzon)