Žena, muž a dítě

(festivalový názov)
  • Irán Balaye aseman zire ab (viac)
všetky plagáty

Manželé Haleh a Amir čelí nelehké situaci. Jejich čtyřletý syn Ilya přestal z ničeho nic mluvit. Početná vyšetření nenajdou žádnou fyziologickou příčinu, a tak se psychoterapeut rozhodne pro neobvyklé řešení. Pečující matka Haleh se má stáhnout do pozadí, zatímco Amir přebírá veškerou péči o syna. Změnami způsobené napětí nabírá na síle, až nad ním rodina postupně ztrácí kontrolu. Celovečerní debut režisérky Dornaz Hajihy je nejen vynikající studií mezilidských vztahů zbavených přirozenosti a trýznivých důsledků z toho plynoucích, ale také příběhem bezmoci, jež zakouší každý rodič ve snaze ochránit své milované dítě. (MFF Karlovy Vary)

Lukrecie

Zajímavá studie jedné rodinky. Žena mi byla ze začátku sympatická, ale s postupem času se stává nesnesitelnou svou úzkostí, přehnanou péčí a  potřebou vše ovládat a řídit. Ale ani muž nezůstává "pozadu", když se předvede ve vygradované scéně na pláži. Rodiče se neustále hádají. A někde uprostřed tohoto psycha mezi nimi lítá nebo spíše visí dítě, kterému není dávána správná pozornost. Film nechává dostatek prostoru pro diváka, aby si udělal vlastní názor. Otevřený konec mi vůbec nevadil. KVIFF 2022 ()

tomashrabek

(KVIFF 2022) Absolútne presná exekúcia, ktorá dáva vyniknúť prehlbujúcej sa izolácii medzi ľuďmi, ktorí sa milujú, ale nedokážu spolu komunikovať. Zamrzelo ma, že na konci film ustúpi svojmu konceptu namiesto toho, aby priniesol aspoň náznak nádeje či rezolúcie. Herci do jedného skvelí a kamera im je skvelým parťákom. Vznikne aj u nás niekedy komorný film, ktorý pôjde podobne pod povrch? ()