Hashtag podvodníčka

Ambiciózna mladá žena (Zoey Deutchová) získa sledovateľov a slávu, keď sa vydáva za preživšiu smrteľného útoku, ale čoskoro zistí, že online povesť prichádza za hroznú cenu. (Disney+)

kukkik odpad!

Děj jako takový stojí za nic, ačkoli námět byl poutavý. Zajímavý na celém snímku byl především pohled na dnešní americkou společnost, ovládanou pseudolevicí. Ty postavy jsou opravdu panoptikum, nesympatické až na půdu.. děs. Ta řvoucí černoška, to je fakt super.. tvářit se jako mecenáš kultivovanosti a pokroku a prosazovat to skrze uřvaná, rozmazlená a pomatená děcka. Ještě jednou uslyším v americkém bijáku spojení "privileged white x", tak začnu dávit. Homosexuál řekne, že nenávidí hetero lidi a je to zde podávané jako zcela normální věc, zatímco kdyby někdo v Hollywoodu dnes řekl, že nenávidí gaye, měl by po kariéře (a možná i hůř). To je jako dívat se na filmy ze Sovětského Svazu nebo naopak antikomunistické agitky z dob McCarthera, zkrátka patos, hnus a vymývárna mozků. Akorát v dnešní době je pro lidi snad ještě těžší to rozpoznat a to mě upřímně děsí, kam až to povede.. Film se zoufale snaží prosazovat hluboké myšlenky, jenže jelikož absolutně žádné nemá, přirozeně v tom tragicky selhává. Kdyby se drželi původní myšlenky lhářky, mohlo by být o celkem fajn snímek ale tou politickou agitkou, obsazením a dalšími fu**upy z toho udělali, no.. odpad!  PS: zajímavý komentář Anet21 ()

Facerr

Uff, sám sebe někdy přistihnu při moralizování a dám si za to v duchu pár facek, ale tady to bylo obzvlášť otravný. Narážky a oprávněná kritika dnešních influencerských glorifikací snad už ani nikoho nepřekvapí a hodila by se maximálně na jeden díl Black mirrror, než na víc jak stominutovou stopáž. A i když tohle ztvárnění je přesný a trefilo se do černýho (hashtag nejsem rasista), v podstatě jsem u toho usínal. I tak by si to aspoň ty tři hvězdy zasloužilo ... nebejt depresivního a bezvýchodného konce. Prostě karma není zdarma a k tomu, aby ze sebe člověk udělal svini stačí někdy jen souhra náhod, zoufalost a charakter, který si moralisti tak rádi berou jako terč. p.s. jinak Zoey jako vždycky eso. ()

Emmyy

Film byl místy dojemný, kdy se člověku chtělo brečet, ale to především z důvodu toho, že Vám je líto celé situace, hezky vystavěné scény v tomto duchu. Jinak Danni jako hlavní postava celkově nic moc, budila dojem naivní blbky, která je nesmírně hloupá. Její příběh není nijak motivován něčím vyšším, což je škoda, protože by to dodalo šmrnc filmu celkově. Každopádně nastavuje zrcadlo dnešní době a někteří by se z toho mohli poučit. ()