Hashtag podvodníčka

Ambiciózna mladá žena (Zoey Deutchová) získa sledovateľov a slávu, keď sa vydáva za preživšiu smrteľného útoku, ale čoskoro zistí, že online povesť prichádza za hroznú cenu. (Disney+)

silentname

"Not Okay" hodnotím ako veľmi slušne spracovaný film o tom, kde máme možnosť vidieť ako snaha byť úspešný a populárny za každú cenu a rovnako zneužite niečoho môže viesť k nečakanému sledu udalostí. Myslím si, že Quinn Shepard sa ukazuje ako šikovná režisérka. Už jej predošlý projekt "Blame" prinášal celkom silnú tému a myslím si, že sa jej to podarilo dobre zachytiť. A tento film je na tom podobne. Osobne si síce myslím, že jej predošlý film bol o niečo lepší, neberiem "Not Okay" jeho momentky. Lebo je ich tu viacero. Pochváliť musím Zoey Deutch za to čo predviedla na obrazovke. Pretože jej úplne verím to ctižiadostivú mrchu, ktorá vo všetkom hľadá spôsob, ako profitovať a sebecky si privlastniť slávu. No myslím si, že rovnako vynikajúca je aj Mia Isaac, ktorá hrá Rowan. Keď je na pódiu a rozpráva... pôsobí to tak suverénne a otvorene, aj s tou potrebnou agresiou, že ju skutočne obdivujem. Finálny monológ, ktorý má možnosť Danni sledovať je asi highlight filmu. Pretože vo všetkom zapôsobí presne tak ako má. A obe herečky tam dali zo seba absolútne maximum. Čo mne ešte na filme imponuje je aj ten nenápadný odpočet, ktorý z času na čas počujeme. A to vždy pri udalostiach, kedy sa Danni dostane trošku do úzkych. Ale ako sa čísla blížia viac a viac k jednotke a nule, rovnako vieme aj kedy príde moment, že to všetko praskne. Ak by som mal jeden väčší problém s filmom, tak nejako sa mi nechcelo veriť, že by všetci okolo Danni mali pocit, že sa vyrovnáva so svojou traumou spôsobom, ktorý pôsobí ako "Som úplne v pohode. Nemám žiadne negatívne stavy ani nič. A keď rozpráva o tom, že necíti absolútne nič... len obyčajné prázdno... nuž... viac som to veril vrahovi z úvodu filmu "We Are Boats". A fakt, že jediný kto je aspoň trošku podozrievavý je Harper je tak trošku... ja neviem. Mne by to správanie prišlo divné. Všetci sa síce vyrovnávame s traumou po svojom... no mám pocit, že ona sa ani nesnažila hrať, že by ju niečo traumatizovalo. Je tu ešte jedna skvelá scénka, ktorú vo filme ale vypichnem a to je keď Danni napíše svoj článok a napíše Rowan či by ho dala zdieľať práve počas momentu kedy sa u nej na škole rozozvučí poplach na tréning ako sa správať počas útoku. A máme dokopy pohľad na jej telefón, z ktorého bez jediného slova pochopíme veľmi dobre čo sa asi vtedy stalo. Takéto momentky film skutočne zvláda skvele. Podľa mňa je film dobrý. Stojí určite za pozornosť, dáva dobrú lekciu do života a hlavne je v dnešnej dobe veľmi aktuálny. Ako ďaleko sme my ochotní zájsť len preto, aby si nás druhí všimli? Položme si túto otázku. Hodnotenie: B+ ()

misterz

Komediálna dráma, ktorá z väčšej časti funguje hlavne na tom, že si hlavnú postavu zahrala sympatická herečka. Diváka sa snaží vtiahnuť do sveta sociálnych sietí a nebezpečenstiev, ktoré v nich môžeme nájsť. V tomto smere malé bezvýznamné plus. Tiež o tom, že lož má krátke nohy. Páčila sa mi aj myšlienka, že čo je skutočná hodnota popularity a ako veľmi sú ochotní niektorí neboráci sa pre ňu obetovať. Na jedno pozretie stačí. Priemer. 60/100 ()

Dzeyna

Zoey mám ráda a doufám, že jednou dostane nějakou velkou příležitost. Neboť i tady předvedla, že utáhne celý film sama. ()

Arsenal83

A koľko takých je. Kvôli internetovej sláve zrobia všetko, kľudne si vymyslia storky, sfalšujú fotky. A dav im to zožerie. Škoda, že film nemal okrem tejto myšlienky aj hustejšie finále, aby sa ukázalo, že za klamstvá sa platí, ale že fakt poriadne. Tu to bolo poňaté tak plocho, rýchla sláva a rýchly pád. Záverečný, akože emotívny prejav bol teatrálny. ()

Marze

Vydarena satira o socialnich mediich a privilegiich "cansel kultury". O vyplytvanem case zivota v online krajine. O tom, jaky maji socialni media dopad na nase hodnoty ()

hansel97

Za mě asi první realistické vyobrazení influencera v moderní filmografii, který je ukázán realisticky se svými chybami i výhodami jako reálná osoba. A Zoey Deutch ji hraje skvěle. Jen velká škoda, že se film nevěnuje více následkům chování hlavní postavy poté, co je zničen její život. ()

M.i.k.e

Danni by pro pozornost udělala cokoliv a tak si na instagram udělá fake fotky ze svého fake výletu do Paříže. Bohužel v té době dojde v Paříži k teroristickým útokům a Danni je tak rázem obletována jako oběť a přeživší.Místo toho aby vše uvedla na pravou míru dokud nebude úplně pozdě, začne si samozřejmě téhle pozornosti užívat.To jí přivede k Rowan, která zažila a přežila střelbu ve škole při níž zemřela její sestra.Události už ovšem nabraly takový spád, že pro Danni existují už jen dvě cesty - udržet si pózu oběti a nebo jít s pravdou ven a stát se vyvrhelem. Not Okay je filmem od kterého sem nic nečekal a nakonec sem dostal víc než slušnou sondu do života dnešní instagramové a tik tok generace, která je pro počet sledujících schopna všeho, nicméně také ukazuje, že každá lež má svoje hranice a následky pak nemusí být úplně příjemné. Co mi docela dost chybělo je větší gradace v závěru a absence pořádného konce. To co bylo slušně rozjeté tak nakonec skončí nijak,závěr vyšumí do ztracena a doutnající potenciál zhasne jako sirka.To je koneckonců hlavní důvod proč nemůžu a nechci jít v hodnocení výš...60% ()

Aljak

Waw! Od tohto som určite nečakal žiadne zázraky (hoci už pri prečítaní popisu mi prišla téma vynikajúca), no napokon som veľmi milo prekvapený. Na prvý pohľad to síce pôsobí absurdne, ale keď sa človek do toho viac zahĺbi, tak je až smutné, že to až tak absurdné nie je ani zďaleka. Dnešná doba lajkov, followerov a heštegov bohužiaľ niektorých dotlačí až do podobnej situácie, do akej sa dostala Danni. Cena za slávu je niekedy aj taká, že človek zapredá vlastnú osobnosť vymyslenému životu a fejkovým fotkám či videám. Film bol natočený zručne, výstižne, miestami dokonca komicky (alebo skôr tragikomicky?). Možno to preženiem vo finálnom hodnotení, ale tomuto som ochotný dať skutočne 5* (a to dávam málokedy). #NotOkay! ()

vydumnica

Not Okay zaujme skôr tých, čo ozaj považujú Avril Lavigne za oldies😁, ale ani ja dá sa povedať jej rovesníčka som sa pri filme nenudila. Ruku na srdce, nič extra čakať netreba, ale úplná somarina to tiež nie je, obávala som sa horšieho, chichi. Na Zoey Deutch sa tak dobre pozerá, s ňou v hlavnej úlohe by som fakt asi dopozerala aj garbage. Stále v nej vidím to sweet girl z videoklipu Ed Sheeran Perfect a možno aj preto mi tu nepripadala až tak protivná, vlastne ani sa mi nezdala výslovene že protivná, skôr mi jej bolo ľúto. Škoda, že vždy sa jej ujdú len roly v podpriemerných až priemerných filmoch, dopriala by som jej nejakú veľkú rolu, je to talentovaná mladá dáma. Kto ma tu ale herecky ešte viac prekvapil, je Mia Isaac, bola veľmi veľmi presvedčivá. Not Okay je viac dráma ako komédia, ale zopár vtipných momentov sa nájde. Myslím si, že stojí za pozretie a hlavne je na zamyslenie sa. Idem sa nad sebou zamyslieť, pretože aj ja sa niekedy pristihnem, že niekto mi niečo hovorí a ja som zaujatá mobilom a to pritom sociálne siete už dlho nepoužívam. Páčila sa mi myšlienka, že je v poriadku, keď sa niekedy necítime okay. Filmu sa podarilo celkom dobre vystihnúť dnešnú (často smutnú a depresívnu) realitu. Dodatok: Nechápem, prečo názov v češtine a slovenčine je až tak pozmenený. Zvažovala som dať dokonca aj 4*, ale kedže si nie som istá, či by som si ho pozrela niekedy ešte raz (dosť o tom pochybujem), preto dávam 3, ale také pekné tri. ()

bourec

Asi poslední film od woman reži-sérky. Po dvaceti minuách mě bylo jasný, že to je další podivnej filmovej projekt týhle doby. Vydržel jsem zhruba 40 minut. Za tu dobu jsem omílal myšlenku, jak by film vypadal od někoho zkušenějšího, a hlavně kterej by se realizoval koncem minulýho milénia. Ale mám pocit, že nebytyčnej rozdíl k lepšímu. No nic, tohle je slušná jednohvězdičková, pomalá, nezábavná capina. 20%. ()

viperDavid

Asi mám Zoey raději než si zaslouží, ale ona je vážně skvělá. Debilní Dylan, který má luxusní filmy mě také potěšil a celkově musím říct, že se mi tahle komedie, která nebyla komedie líbila. A to fakt nemám rád influencery. ()

haluska11

jak se stát influencerem snadno a rychle, když se vám líbí huličský blogger dylan obrien? vymyslíte si trip do paříže, abyste vypadali cool, šlehnete si pětinásobný blunt a pak vás díky morčeti běhajícímu po klávesnici napadne, že tam vůbec nemusíte jet - stačí se tam přece dophotoshopovat. až na to, že se příštího dne probudíte se zjištěním, že vám vybuchuje telefon a sociální sítě, protože ve skutečné paříži došlo k teroristickému útoku. a proč přiznat pravdu, když najednou máte uznání a lásku od celého světa? vzestup a pád novodobé celebritky v ultramoderní teen komedii udeří do srdíčka zejména gen-z: popkulturní reference a cool písničky se pojí s tématem ambivalence mentálního zdraví (viz #iamnotokay), ale není zbytečně moralizující. TLDR: opojení slávou je sviňa. ()

Anet21

⚪Ako kritika spoločnosti, života na sociálnych sieťach a túžby po prijatí a obdive je to skôr slabšie, oveľa silnejšie z toho prýšti (a obávam sa, že nechcene) strach a hnus, kam sa spoločnosť uberá, ak človek dokáže svoju hodnotu určovať len podľa toho, či má dosť kamošov a sledujúcich na Instagrame, či ho dostatočné množstvo ľudí uznáva alebo či sa o ňom píše a hovorí.⚪Áno, túžba byť populárnym tu bola vždy, ale to, čo sa z nej stalo v posledných rokoch je nechutná patologická glorifikácia toho ,,byť celebrita," pričom vôbec nie je ťažké uveriť, že hlavná premisa príbehu by sa naozaj stala. Veď už dnes sa dajú na internete nájsť odhalené príbehy ľudí, ktorí pre záujem ostatných napodobňovali rôzne psychické choroby, fyzické postihy či sociálne problémy, len aby ich niekto uznával a mal rád.⚪Po stránke scenáru si Neftlix svoje klauzule na kvóty splnil dokonale - asi 15-ročná černoška je ativistka za potrebu odobratia zbraní a influencerka, v jednej chvíli zaznie od homosexálov veta: ,,I hate straight people," čo paráda, v dobe liberálnej demokracie si môže každá strana povedať svoje, čiže, chvalabohu, ešteže aj hetero postavy si môžu slobodne povedať, že neznášajú h.... Jáj, aha vlastne. Tak nič. Môže sa to len jednostranne. Len vtedy je to demokracia.⚪Celý film skôr pôsobí ako agitácia na odobratie a akúkoľvek držbu zbraní v USA, než ako akákoľvek iná kritika spoločnosti. To, že hlavná hrdinka je očividne úplne blbá, má nulovú empatiu, keďže pod fotky seba ako obete teroristického útoku napíše: ,,Hej, to som ja," vôbec sa ani nesnaží predstierať, že je vystrašená a podobné nezmysly, to už je vrchol. Aha, a ešte po tom všetkom podľa jednej postavy ,,aj tak zostala privilege white girl," čiže sa vôbec nepoučila. Hmm.⚪ ()

Tejkina

Za mě super. Naprosto realistické a hlavně mě to bavilo. Hlavní hrdinka byla naprosto uvěřitelná a vůbec jsem o ní nemusela pochybovat. ()

Michalechal

Myslim, že výběr tématu pro tenhle film se vydařil. Aktuální víc než dost. Ze začátku to vypadalo opravdu jen jako komedie, ale jakmile do svojí lži hlavní hrdinka zabředla, už se mi jen svíral žaludek z trapnejch situací, který ne zrovna zvládala. Měl jsem trochu problém to dokoukat, ne, že by se mi to nelíbilo. Naopak. Jen nemám rád podobný trapný situace a dalo mi to zabrat. Ale kdo má aspoň trochu rád sociální sítě a aspoň trochu žije instagramem, tomu se to bude určitě líbit 😉 ()

Kacitr

Sociální sítě jsou zlo. Sedmadvacetiletá Danny je zářným příkladem toho, že stačí málo a může se vám to vymknout. A to si jen chtěla nabalit jednoho pobudu...Užívá si pomyslného vrcholu, kde je samá párty a večírek. Ale znáte to. Lež má krátké nohy. Příjemný závěr kdy (SPOILER) se postavě nedostane ono vykoupení potěšil. ()

MiniMinion

Film sice není přímo založen na žádném konkrétním skutečném příběhu, působí však až bolestivě realisticky. Žijeme v době, kdy falšování informací a obelhávání lidí v takto masovém formátu s vidinou vlastního zisku je v podstatě na denním pořádku a leckdy o tom ani nevíme. A když se na to přijde, o lidech, kteří toto praktikovali, se začnou natáčet filmy na Netflix nebo na Hulu (jak ostatně jedna z postav v tomto snímku sebeuvědoměle prohlásí) a skutečné oběti jejich akcí zůstanou zapomenuty. Nejen o těchto sociálních křivdách film Not Okay pojednává, a zobrazuje je sice s notnou dávkou satiry, ovšem také s respektem a seriózním přístupem k danému tématu. Ona ostatně i ta satira vlastně není tak přehnaná, lidé jako Danni či Colin skutečně existují, a bohužel právě oni často dostanou mnohem většinu platformu, než lidé, kteří si ji zaslouží a kteří by ji využili k dobru. Problém je ovšem v tom, že podobných filmů vzniká v poslední době nepřeberné množství, a Not Okay je jen další z dlouhé řady. A není ničím až tak speciální a zapamatovatelný, nijak z řady nevystupuje ani ničím sám o sobě neohromí, alespoň co se příběhu týče. Za pochvalu ovšem stojí výborně napsané postavy, opravdu i ty nejvíc vedlejší mají nějakou tu hloubku a svůj vlastní příběh. Také herecké výkony stojí za zmínku, především pak Zoey Deutch a Mia Isaac film více méně nesly na ramenou. Díky nim dávám filmu nadprůměrné hodnocení. Celkově film své téma zpracovává dobře, i když nijak novátorsky, a jeho zhlédnutí myslím ztráta času není. 75% ()

dannyyy

Obraz dnešní doby! Bylo to lepší než jsem čekal. Na začátku a ke konci, když měla proslov Rowan (Mia Isaac), tak jsem z ní měl až husinu. Holka má před sebou slibnou kariéru. Zoey Deutch zase zahrála skvěle dnešní Tik-Tok-Insta mládež a někoho mně připomíná i na naší scéně :) ()

BOURQUE

Druhý režisérsky film herečky Quinn Shephard prekvapil so zvolením svižnej témy (čo všetko ste schopný spraviť za to, aby ste bola obľúbenou osobou (nielen na sociálnych sieti), prípadne „influencom“ (Bože, jak nemám rád to slovo!)?). Koncepcia je daná, k príbehu sa postupne pridávajú ďalšie a ďalšie kúsky, ale stále je cítiť to, že sme len na povrchu. Avšak je potrebné povedať, že niektoré časti pomerne dobre odzrkadlia súčasné pomery a trendy z pohľadu social network-based spoločnosti. Záverečný prejav debutujúcej herečky vo vedľajšej roly Mia Isaac je síce plný emócií, ale film významovo nedokáže posunúť ďalej. Zoey Deutch (podobne ako v tohtoročnom ďalšom filme The Outfit) predviedla slušný výkon (bez ohľadu toho, čo si o charaktere zahranej osoby myslíme). Osobné hodnotenie: 74% (***) ()