Ivan Vasilievič mení povolanie

• Československo Ivan Vasiljevič mění povolání (viac)

Mladý vynálezce Šurik Timofejev (Alexandr Demjanenko) sestavil fungující stroj času, který spojil jeho byt s 16. stoletím, přesněji s místem, kde pobýval tehdejší krutý vládce Ruska Ivan Hrozný. Zpět do minulosti se dostane důchodce Bunša (Jurij Jakovlev), který se čirou náhodou velkému caru dost podobá. Spolu s ním se do doby vlády nejslavnějšího ruského cara dostává i kapsář Miloslavskij (Leonid Kuravljev). Na jejich místě v současnosti se objeví Ivan Hrozný, který se nenechává přesvědčit, že je v budoucnosti. Porucha stroje času způsobí sérií nečekaných a zajímavých událostí. (NGP)

Billie777

Je to zvláštní ale i Rusové mají docela smysl pro humor. Sice se tím, že Vás baví starý sovětský film příliš nechlubíte ale ve skrytu duše jste rádi, že jste tenhle malinký poklad objevily a zhlédly. Šurik má manželku (bohužel to není Nina z předchozího dílu) a tmavé vlasy. Hlavními hvězdami tohoto dílu není on, ale Ivan Hrozný a Ivan Vasiljevič Bunša - soused (oba J. Jakovlev) a kapsář a "přítel Antona Semjonoviče Špaka" Miloslavskij (nepřekonatelný L. Kuravljov), kteří se postarají o tu největší zábavu, když se ocitnou v jiné době. Nechybí spousta vtipných dialogů a situací. Mimochodem - nikde jinde nebyl Ivan Hrozný tak sympatický jako tady. :-) ()

farfalla

Typická ruská komedie 70. let. Jednoduché kulisy, masky i triky, afektovaní herci. Dá se na něm zasmát. V Rusku oblíbený film, ze kterého Rusové používají hodně hlášek - meňa těrzajut smutnyje samněnija... ()

Mikino00

Tohle přesně není moje sorta humoru, střeštěný bláznivý film ,kde se nesmí ani na sekundu přemýšlet, navíc shazuje významnou postavu ruských dějin. Je sice trochu vtipné jak se car seznamuje s novu dobou, ale jinak tento koncept dovedli k dokonalosti až Návštěvníci. ()

Pitryx

Příjemné překvápko. Bavil jsem se a někdy i vyprskl v nevázaný chechot. Nápaditá a živá komedie. Vůbec nevadí že to občas zavání němou groteskou. ///Nelze vložit soukr. pozn./// ()

Nikitoss95

Jedna z nejpopulárnějších sovětských komedií,plná gagů,hlášek jako : "Polož trubku !", "Vy vodku pjotě?" či "Uch, krasota-to kakaja,lepota!!!" a vtipných scén. Zápletka spočívá v tom,že se jistý sovětský vynálezce zasní a zdá se mu,že vyrobil stroj času,přenese dva náhodné svědky svého experimentu - notorického zloděje Miloslavského a správce domu Ivana Vasiljeviče Bunšu do 16. století do dob Ivana (Vasiljeviče) Hrozného,načež si správce a car nechtěně vymění role (obě role hraje stejný herec Jurij Jakovlev). Za zmínku stojí i Leonid Kuravljov, jenž hraje roli kriminálníka Miloslavského,(shodou okolností se tak jmenoval i jistý prolhaný šlechtic v 16.století,a tak když se spolu se správcem ocitnou v minulosti,čeká je přinejmenším sprint,úprk před carskou gardou. Vřele doporučuji pro znalce ruštiny,či labužníky takových-to nostalgických komedií minulého režimu. Pro mě osobně je to jeden z kultovních rodinných filmů, znám ho od malička a doporučuju všem. ()

thoreau

Kino Svět, je mi šest a svíjím se smíchy u Ivana Vasiljeviče. Střih, současnost, youtube, svíjím se smíchy u Ivana Vasiljeviče. No, nesvíjím, ale líbí se mi to. "Má-ru-sja!" "I kdě ty takoju šušku pasadil?" ()