Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

• USA Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (viac)
Dráma / Horor / Mysteriózny / Thriller
USA, 2022, 7 h 24 min (Minutáž: 37–63 min)

Tvorcovia:

Guillermo del Toro

Predloha:

H.P. Lovecraft (poviedka), Michael Shea (poviedka) (viac)

Guillermo del Toro (sprievodca), Tim Blake Nelson, F. Murray Abraham, Kate Micucci, Crispin Glover, Peter Weller, Andrew Lincoln, Rupert Grint, Eric André (viac)

Mrazivá hororová kolekce osmi úžasně vizuálně propracovaných příběhů plných hrůzy, kterou vytvořil Guillermo del Toro. (Netflix)

Recenzie používateľa Raz k tomuto seriálu (8)

Položka 36 (2022) (E01)

Na start dobrý,ono se něco špatně hodnotí když je něco první v řadě. Nevíte jestli bude líp nebo hůř.Minimal vám tento díl nainkasuje příjemně okultní atmosféru a i když konkrétně tento díl není Lovecraftem inspirován tak má takovej ironicky větší vibe než ty díly které jsou.5z10 ()

Hřbitovní krysy (2022) (E02)

Takový ten pohádkový feel u hororů mám docela rád,i když to pak na ty strašlivosti prostě musí postrádat.Klaustrofobní díl,s dostatečným napětím až do konce 8z10. ()

Pitva (2022) (E03)

Tohle byla bomba,takhle nějak bych si představoval pro filmaře těžko ztvárnitelný hororový podžánr kosmický horor. Z počátku tajuplný až do ledově děsivého konce a jelikož nechci nic moc prozrazovat tak pokud jste celý špatný z různých parazitických forem života jako je facehugger nebo headceab z Half-Life tak zde si přijdete na sví. Mě osobně se dělá zle i z pijavic proto nevlezu do vody tam kde je bahno. Takže good luck 🤞 9/10 ()

Mimo (2022) (E04)

Okeeej,tohle zas asi úplně horor není.Je to dílo spíš plné narážek na dnešní vnímání krásy a toho co je člověk tak nějak ochoten pro něj obětovat. Konkrétně ženy a co se týče obětí tak konkrétně zde je to samozřejmě nadsázka. Nejvíc mě fascinovali ty koní oči hlavní protagonistky ty byly prostě top 🤣 ()

Pickmanův model (2022) (E05)

Ajaj a je to tu.První ofiko Lovecraftovina z které jsem měl strach a koukám oprávněně.Kdo povídku četl ten ví jak přesně mrazivá dokáže být aniž by ve skutečnosti cokoliv ukázala.Jen domněnky nic víc jsou na této povídce děsivé.A zde místo toho dostaneme bubáky kteří jsou místama až groteskní. Neříkám že postavy nebyli fajn.Ale já prostě jsem ten co má problém když se nedrží někdo předlohy 6/10 ()

Snění v domě čarodějnic (2022) (E06)

Nevím tuhle povídku si od Lovecrafta vůbec nevybavuju a pokud opravdu existuje tak jí ani číst nechci protože očividně spadá do té jeho nudnější poloviny o snových svetech.Tohle je prostě zase taková pohádka pro dospělé kde dospěl i Ronald Weasley a tady asi pokračuje jeho život v magickém světě. Nevím kde jsou takové pecky jako je Stín nad Insmouthem,V horách šílenství a nebo hrůza v Dunwichi.Snad next řada? 5/10 ()

Prohlídka (2022) (E07)

!*spoiler alert*!Nejslabší díl série. Někdo se snažil udělat díl čistě o dialozích jenže mu zapomněli říct že dialogi musí být záživné.Pak tu dostanem plejádu drog od cíg až po koks(kde je hero kua).No a můžeme se vrhnout na retro bubákovaní slizem a jím potřeným něčím jak to měli ve zvyku v osmdesátých. Jenže kdybych chtěl retro tak si pustím retro, kterýho je jako máku.Tohle nope 1/10 jen za toho hlavního cápka co vypadá jak Sergei B když by zestárl a nechal si narůst vlasy a -9 za to jak ta věc tím pomalým tempem dokázala dojít skrz kanál z lesa až do města když by jí to takhle trvalo tak dva týdny ()

Šum křídel (2022) (E08)

To bylo tak špatný že nevím jestli má se cenu rozepisovat Big up tam dávám snad jen Andrew Lincolnovi protože ho mám díky Walking dead rád. Jinak slátanina se slabým duchařským příběhem s nesympatickou druhou postavou i když ta asi měla být nesympatická aby se ukázalo že je to vlastně jen oběť nějaký tragédie a já se posléze do ní asi měl zamilovat jim. Ale asi pořád lepší než ten vytetovaný paskvil minule 3/10 ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

19.03.2023

Legendární mexický režisér a scenárista Guillermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint) si v Hollywoodu už nějakou dobu může díky svému Oscaru za nejlepší film v podobě Tváře vody dělat co chce. Tedy… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD