Mamahaha no curego ga motokano datta

• Japonsko 継母の連れ子が元カノだった (viac)

Na jedné obyčejné japonské střední škole se seznámil mladík s dívkou, zamilovali se a začali spolu chodit. Prožívali klasickou první lásku se všemi jejími radostmi a postupně se stále víc poznávali. To však vedlo i k odhalování různých nedostatků a drobným hádkám ohledně naprostých prkotin, a nakonec ještě před maturitou i k rozchodu. Ani jeden z nich nečekal, že se někdy v budoucnu opět uvidí, ovšem osud si pro Mizuta Irida a Jume Ajai připravil jedno obrovské překvapení. Jejich rodiče se totiž do sebe zamilovali, a proto byla velmi brzy svatba. A tak nyní v jedné domácnosti vedle sebe žijí Mizuta a Jume jako nevlastní bratr se sestrou a snaží se před svými rodiči i okolím utajit svou společnou minulost. To však není vůbec jednoduché, protože jak se říká, „stará láska nerezaví“, obzvlášť když jste se svým ex pod jednou střechou… (Jeoffrey)

DaweForeman

Původně jsem u tohohle počinu zkoušel mangu, kterou jsem vzdal kvůli epizodičnosti, ale díky anime zpracování, které tento problém vyřešilo, se mi to konečně povedlo prokousat až do konce."?" Prvotně si člověk řekne, že je to trochu komediální anime, kde je hlavní hrdina a hrdinka, kteří spolu dříve chodili, pak se rozešli a nakonec se zvratem osudu stali nevlastními sourozenci. Díky tomu vzniká spousta scén, kdy se tito dva navzájem provokují, kvůli nesnášenlivosti vůči druhému. Jenže je to opravdu nesnášenlivost, co cítí k tomu druhému? Nebo je to jen jejich tvrdohlavá povaha připomínací "tsundere"? Anebo je to úplně něco jiného? Kupodivu tohle anime má několik vrstev, které se postupně sloupávají a divák se tak dostane k jádru problému. Krásně to poukazuje na důležitost porozumění lidí vůči ostatním, obzvláště v romantickém vztahu. Trochu jen škoda, že nevyužili potenciálu vedlejších postav, jak tomu bývá u jiných lepších anime tohoto typu a vést to tak v dramatičtějším duchu. Po animační stránce je to velice dobré, ale po hudební nic moc. ()

Jeoffrey

Docela dobré anime, které pro mě nejlíp funguje ve chvílích, kdy hlavní dvojice řeší svojí, minulost a přítomnost, zkrátka když se snaží rozebrat situaci, v které jsou a nějak se někam posunout. V tu chvíli to má emoce a je to kvalitní podívaná, která mě i vcelku baví a jsem ochotný překousnout, že se tu řeší romance mezi nevlastními sourozenci, což není zrovna mé oblíbené téma. Ono je to totiž docela dobře vyobrazené, ten rozpor mezi rodinnými hodnotami a romantickým zápalem, který se dá špatně uhasit, obzvlášť když rozchod byl takový, no řekněme nedotažený a bez řádného uzavření pro obě postavy (to by jim dopřál asi až čas, ale protože jsou teď zase nuceni být spolu, tak smůla). Docela obstojně funguje i celková chemie mezi hlavní dvojicí, a to i v momentech, kdy si jen jeden druhého dobírá. Co mě ale už moc nebavilo bylo všechno okolo, ať už to byly pro mě ne zrovna zajímavé vedlejší postavy, kde mě akorát zaujala minulost dvojice Kogure x Akacuki a občasné vtipné chování Isany, ale zbytek včetně většiny příbuzných z rodiny Iridových mi nějak k srdci nepřirostl. A i když to bylo v těch důležitých momentech zajímavé, bylo jich tam v rámci celého anime docela málo a vůbec té silné romantiky a výrazného dramatu tam bylo jako šafránu, a tak to pro mě bylo většinou celé spíš takové mdlé. Na druhou stranu bylo celých dvanáct dílů My Stepmom's Daughter Is My Ex dle mého pořád o něco silnější a záživnější, než třeba většina epizod u A Couple of Cuckoos, ale o tom až příště. Na čtyři to však nevidím, takže dávám silné tři – 6,4/10 ()

• V epizóde si môžeme povšimnúť, ako hlavný hrdina v knižnici číta poviedku "The Metamorphosis", teda "Premena" od Franza Kafky. (TomX2)