Inspektor Taggart - Série 5 (1989) (séria)

Nepřátelský svědek (S05E03)

(epizóda)
  • Veľká Británia Hostile Witness

Říká se, že kdo s čím zachází, tím také schází, v kontextu dalšího případu glasgowské mordparty by to ale mohlo znít poněkud nevkusně. Hladinu veřejného mínění ve městě rozbouří smrt aktivistky za znovuzavedení trestu smrti Joanny Gillenové, která kandidovala v doplňovacích volbách se slušnou nadějí na zvolení. Žena byla nalezena v objetí se svým volebním agentem Georgem Hayem, oba s prostřelenými hlavami. Vedení policie žádá rychlé vyřešení případu, inspektoru Taggartovi však pátrání kromě kandidatury vlastní ženy v těch samých volbách notně komplikuje jistý John Greeney, psychicky nevyrovnaný mladík se sklony přiznávat se ke všem zločinům, o nichž se dočte v novinách. (Česká televize)

filmmovier

Tentokrát opět průměr, který je zajímavý výstupem mladého Roberta Carlyla a děním okolo paní Taggartové. Celý seriál je jako celek sice výborný, ale jak už to tak bývá, některé díly jsou prostě méně povedené, než jiné. A tohle je jeden z nich. Nicméně bavil jsem se a docela příjemně to uteklo, takže v tomto případě nakonec docela spokojenost, ale na čtyři hvězdy to prostě tentokrát nestačí. 65 %. ()