Dokáže mladý středoškolák John Cusack obhájit svou lásku k mimořádně šikovné a ambiciózní spolužačce, která chce odejít studovat na prestižní univerzitu v zámoří? Diane Courtová a Lloyd Dobler právě končí střední školu. Dianin rozvedený otec James chce, aby jeho mimořádně inteligentní, ambiciózní a šikovná dcera studovala na prestižní univerzitě ve Velké Británii. Proto se mu nelíbí, že Diane začala chodit s Lloydem, který se mu nezdá pro jeho dceru dost dobrý. Lloyd je sice dobrý sportovec, ale nemá žádné ambice. Aspoň zpočátku. Když však jde o srdce milované dívky, je schopný udělat cokoliv, aby dokázal, že není žádné béčko. (oficiálny text distribútora)

Ištván87

Vzhledem k tomu, že jsem k tomuhle filmu dělal titulky, a mám ho tudíž zhlédnutý asi tak padesátkrát, tak je možné, že ten film nevidím přesně tak, jak bych ho vidět měl, resp. na mě možná působí v trochu jiném světle... Ovšem jak vidím, tak jsem ho zapomněl ohodnotit v době kdy jsem se na něj poprvé podíval vcelku, což znamená, že jsem ho skoro rok neviděl. To by mi mohlo dát patřičný odstup... Jedná se o romantický film s vynikajícím Johnem Cusackem a nádhernou a talentovanou Ione Skye... Stejně tak je to asi jediný film (o kterém vím), kde John Cusack hraje bratra své skutečné sestry, Joan. A rozhodně se jedná o zdařilý kousek... Hlavním hrdinům, i většině postav okolo nich, je cca 19 let, takže by se člověk ani nepodivil, kdyby se jednalo o lacinou teenagerovskou komedii. To by tento film ovšem nesměl točit Cameron Crowe. Film vsází na podstatně vážnější notu a snaží se nám ukázat skutečný vztah dvou skutečných lidí, kteří se k sobě až neskutečně nehodí. Úskalí jejich vztahu rozhodně nepatří mezi oblíbená hollywoodská klišé, což je jedna inovace a další inovace spočívá v pohledu na věc... Zatímco Lloyd do tohoto vztahu od začátku investuje a celou dobu ho neskonale silně prožívá, Diane je nejdřív poměrně vyjevená když zjistí, kdo že jí to vlastně pozval na rande, následně mile překvapená výsledkem, ovšem je to právě ona, kdo nakonec vztah kvůli jiným problémům bojkotuje a vzdá... Lloyd nemá absolutně žádnou vinu na krachu tohoto vztahu a je to on, kdo se snaží ho dát zpátky dohromady.... To je krása, protože nejednomu chlapíkovi to určitě připomene situace, se kterými se sám setkal:.. Abych se tu zbytečně nerozkecával, v rámci žánru se jedná o velice kvalitná kousek, ovšem i tak má své mouchy, proto dávám silné 4*... ()

viperblade

Je to stejný případ, jako u novějšího It's Kind of a Funny Story. Kdybych to viděl za rok, dva, tak by mě to (pravděpodobně) nezasáhlo tolik, jako se stalo teď (student těsně před maturitou). Say Anything… je film, který rozumí mysli mladého člověka a ukazuje nám, že za těch dvacet a něco let se moc nezměnilo. Stále jsou zde mladí, kteří jsou předurčeni k něčemu většímu a stále jsou zde tací, kteří ještě nevědí, co si zvolit. Scéna s rádiem je dnes kultovní, stejně jako tenhle film (minimálně v Americe, zde je poměrně neznámý). Kvůli důvodům výše musím dát plný počet. ()

blackJag

Filmařská prvotina (režijní i scenáristická) Camerona Crowea, v kontextu jeho dalších prací celkem solidně určující (téma jako konfrontace lidských ambicí s realitou nebo místo určení: Seattle), přesto ještě nedoladěná a lehce naivní. Cusack si tu dal roli, jakých ještě pěknou řádku nasbíral a je vtipné, že jeho filmovou sestru ztvárnila jeho skutečná sestra Joan. Cusackova postava se ve filmu zabývá kickboxem (také vtipné, už ale nechtěným způsobem) a v jedné scéně si jeho sparring partnera zahrála pozdější krátkodobá béčková hvězdička Don 'The Dragon' Wilson (série BLOODFIST I. - VIII., svého času bodovala ještě na VHS také u nás). 60% ()

PavelZava

Zajímavě zpracované, žádná laciná romantika. Zvláštní je, jak někteří rodiče si myslí, že potenciální partneři jejich dětí, nejsou pro jejich děti dost dobří, ale kolikrát sami nejsou bůhvíco, často horší lidi. Pokud je k dispozici jeden rodič je to celé na druhou. Otec vysvětluje dceři, jak její vztah bude pokračovat. : Ty se zapojíš do mezinárodního výzkumu a on bude mlátit někde do pytle. Byla to zvláštní romantika, takže jednu dobrou na závěr : Dala mi pero, já jí dal srdce a ona pero. ()

Martin741

Jo, bolo vidno ze Kameron Krou je talentovany reziser, rezisersky je to na urovni, mlady John Cusack zase hraje chlapca, ktory chce ziskat zaludok svojej milovanej, teda pardon, srdce svojej milovanej. Dost som veril aj v tu fyziku, co vznikla medzi chlapom a dievcatom, teda zase pardon, veril som v chemiu, ktora medzi nimi prebehla. Film skor pre maturantov a pre stredoskolsku mladez, chytilo ma vsak to, ze laska nabutrala plany mladej studentke : 71 % ()

• Bebe Neuwirth v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)