Jerry a Marge: Tajomstvo lotérie

• Česko Jerry a Marge: Tajemství loterie (viac)

V malom mestečku Evart v Michigane žijú Jerry a Marge Selbeeovci pokojným životom. Jerry, ktorý nedávno odišiel do dôchodku po štyridsiatich dvoch rokoch tvrdej práce, trávi voľné dni pri jazere a vylepšuje svoj motorový čln. Jedného dňa si Jerry na čerpacej stanici vypočuje, že predaj lotérie WinFall sa do niekoľkých týždňov pomaly skončí. Keďže je srdcom matematik, rýchlo si uvedomí štatistickú nevyhnutnosť, že nákup veľkého počtu tiketov počas rolldownu zaručuje takmer istú výhru. Marge je spočiatku skeptická, ale čoskoro sa s mužovým plánom stotožní. Začínajú s malými sumami, ale Margie nástojí na tom, aby podnikanie rozbehli naplno. Vyberú všetky svoje úspory a riziko sa im vyplatí - investícia vo výške 8 000 dolárov sa zmení na zisk 15 000 dolárov. Nadšení svojím úspechom ho nedokážu dlho tajiť. Keď lotériu WinFall v Michigane zrušia, Selbeovci sa nevzdávajú. Marge zorganizuje desaťhodinový výlet do Massachusetts, kde je lotéria stále aktívna. Strávia dni v malom obchode s alkoholom, tlačia jeden žreb za druhým a opäť zdvojnásobujú svoje peniaze. Po návrate do Evartu sa rozhodnú podeliť o svoje tajomstvo. Vytvoria spoločnosť GS Investment Strategies, ktorá umožní ich priateľom a susedom investovať do celého mesta. Znovu sa otvárajú staré podniky a obnovuje miestny jazzový festival. Úspech manželov však priťahuje neželanú pozornosť. Keď medzeru v systéme hry odhalia aj harvardskí študenti, ich vodca Tyler navrhne Jerrymu s Marge, aby sa spojili... (TV JOJ)

koty2201

V dnešnej dobe a sledujem to už pár rokov po sebe, že je veľmi ťažké natočiť komédiu, ktorá je naozaj veľmi vtipná. A som sklamaný, pretože ani v tomto prípade sa to veľmi nepodarilo.    To čo oceňujem je, že je to príbeh podľa skutočnej udalosti a mám pocit, že tento príbeh poznám z novín ako istú bizarnú udalosť z malého mestečka v Amerike.   Je to štandardný príbeh o medzere v zákone, ktorú vedeli šikovní ľudia veľmi dobre využiť. A napriek očakávanej katastrofe, prekvapivo film končí relatívnym happyendom, čiže aspoň v tomto ma príjemne prekvapil. Pretože keď má niekto šťastie, tak je pomerne klišé ak ide po tebe zákon alebo konkurencia. A tu sme dostali oboje.   Nenáročná jednohubka, ktorá diváka veľmi nenadchne, ale na jedno posedenie zaujme a nie je až takou stratou času. ()

Sebule

Velice fajnová komedie, kde jsou hlavními tahouny herci a to zejména Bryan Cranston a Annette Bening. Není to jenom o tom, jak manželský pár v důchodu vydělal miliony, ale je to také o lidech, o Jerrym, který se snaží porozumět lidem a taky trochu o lásce, která nevyhasla ani po 40 letech. Chvíli mi trvalo, než jsem se do toho zakoukal, ale potom už jsem měl jednoduše prostě dobrou náladu.  Hodnocení: 6/10 ()

PTuranyi

Príjemný film o manželskom páre na dôchodku, ktorý sa ešte necíti do starého železa a chce si ešte užiť trocha bláznivých zážitkov. Umožní im to nedokonalosť lotérie Winfall. Produkcia je decentná a príbeh je zaplnený aj zopár komickými postavičkami, takže dej je zobrazený s vtipným nadhľadom. Dôraz je však kladený na rodinné vzťahy a sociálne väzby v komunite, takže citlivejšie povahy sa sem tam neubránia dojatiu. Napriek tomu, že to nie je vyslovene komédia, je to celkom zábava. Herci síce nie sú elita ale Bryan Cranston a Annette Bening už vo svojom veku majú čo to odkrútené aj na veľkom plátne a aj zbytok hercov zvláda svoje úlohy so cťou. 70% ()

Pompeius

Strašně milé, takový malý příběh, který zahřeje u srdce. Skvělá Annette Bening, s její Marge by chtěl zestárnout každý. Linka s chamtivým "kapitalistou" trochu přehnaná, ale chápu, že do příběhu potřebovali nějaký konflikt. ()

LEFTFLANK

Posledný "good-feeling movie" bol u mňa Finch. Toto bolo ešte o kúsok lepšie. Ak si tie veci ohľadom toho malého mestečka nevymysleli tak klobúk dole. By ma zaujímalo, či sú takýto ľudia v US aj dnes. Lebo keď to porovnám s tým, kde sme my, tak ma fascinuje až animálna nenávisť Emeriky. Ako človek z malomesta si prajem aby sme mali ľudí aspoň z polovice tak ľudských ako boli tí v Averte... ()

Jezek_68

Milý film. Výborní herci. Natočeno tak nějak samozřejmě, se správným rytmem, nic z toho nikde nečouhá. Naštěstí to nemá tu Hollywoodskou pompéznost, se kterou se občas tyhle "true stories" natáčejí. Občas možná má člověk až pocit, že kouká na televizní "Bakaláře" ...tedy ty nejpovedenější epizody s dobrými herci. Spokojenost. ()