Medveď

• Česko Medvěd (viac)

Nový komediálny seriál Medveď od stanice FX je o jedle, rodine, šialenstve rutiny, kráse zmyslu pre naliehavosť a poriadne úskočných háčikoch. Keď mladý šéfkuchár Carmy bojuje za premenu obchodu The Original Beef of Chicagoland aj seba samého, pracuje spolu s neohrabaným personálom, z ktorého sa nakoniec stane jeho vyvolená rodina. (Disney+)

Recenzie používateľa Martrix k tomuto seriálu (9)

Systém (2022) (S01E01)

Nic nového pod sluncem. Kdo viděl pár slušnějších filmů s kuchařskou tématikou, toho to zběsilé tempo a řízený chaos nepřekvapí. Je to uřvané a verbálně rychlé...herci mají co ukázat. A taky ukazují. Všichni jsou dobří. Ale přidanou hodnotu v podobě humoru jsem nenašel. Trochu rozčarování. ()

Oddiel (2022) (S01E03)

Žádná změna ...humor mi moc nesedne, dramatická linka mě nezaujala ... . Je to kvalitní seriál, ale nejsem možná nejsem tak úplně cílovka. Nicméně Jeremy Allen White je vynikající, tak ještě mrknu. ()

Psy (2022) (S01E04)

Tou přidanou hodnotou oproti ostatním kitchen dramatům jsou skvěle napsané i zahrané postavy. Díky nim si divák najde cestu i k tomu zatím nijak zvlášť originálnímu příběhu. ()

Hodnotenie (2022) (S01E07)

Technicky dokonalé. Na malém prostoru proběhla exploze stresu, který se v takovém prostředí hromadí, protože není kdy ho zpracovat. Jedna chyba Sydney ve špatný čas, spustí dvacetiminutové zúčtování všech se všemi. Struny prasknou a je to opravdu sugestivní podívaná. Velmi kvalitní filmařina. ()

Vtáčik (2022) (S01E08)

Až díky posledním dvěma epizodám jsem přišel méďovi na chuť. Je to hlavně díky nenaplněnému očekávání, že půjde o komedii. Místo ní je tu poctivé drama o ztraumatizovaném kuchaři, který se snaží srovnat se smrtí bratra a současně vzkřísit restauraci, kterou po něm zdědil. V této epizodě se dozvíme víc o tom, proč ji nevedli spolu a ukončena je vcelku překvapivým cliffem. Na zadek jsem opět nepadl.... ale trochu se tomu divím. Je to skvěle udělané... napsané, zahrané...i téma je zajímavé. Tak uvidíme, co nabídne druhá řada. ()

Hovädzie (2023) (S02E01)

Ono vlastně není moc důvodů, proč bych měl Medvěda sledovat. A přesto to dělám; nechávám se strhnout dynamikou, kterou tvůrci nešetří od první minuty. Neustálý sled problémů a překážek a vcelku obdivuhodný drive většiny postav ve snaze rozjet pro většinu lidí tak prostě působící podnikání....otevřít restauraci. Tohle se jako reality show netváří, ale život z toho cáká na všechny strany. Je to prostě autentické. ()

Ryby (2023) (S02E06)

Neskutečná kláda. Herecké výkony všech byly excelentní. Ale postava matky?Jamie Lee Curtis? Mazec. Ovšem bez skvělého scénáře a režie by to byla uječená psychodivočina, takže velká poklona Storerovi. Tato epizoda je prolezlá takovou rodinnou toxicitou, že by mohla labilnějším divákům, způsobit stavy úzkosti. Televizní TOP. ()

Vidličky (2023) (S02E07)

Další excelentní epizoda, tentokrát jinak skvělá s jiným feelingem než předchozí psycho. Fascinující vhled do restauratérství na nejvyšší úrovni. ()

Medveď (2023) (S02E10)

Mazec! Zavřete ho třeba do lednice...i tak zničí všechno na čem opravdu záleží. To protože ubližovat těm co máte rádi, těm které znáte, je tak snadné. Velmi speciální seriál, který si každou z těch mnoha nominací a cen zasloužil. ()

Bruce Springsteen dostane hraný film

Bruce Springsteen dostane hraný film

09.04.2024

Příběh legendárního amerického rockového zpěváka a kytaristy Bruce Springsteena se dočká hraného filmu. Chystané dílo by mělo sledovat zejména období vzniku hudebníkova šestého studiového alba s… (viac)

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

15.02.2024

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (viac)

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

08.01.2024

Večer v neděli 7. ledna proběhl v kalifornských Beverly Hills 81. ročník předávání cen Zlatý glóbus. Moderátorem ceremoniálu byl komik Jo Koy a jeho přímý přenos vysílala ve Spojených státech… (viac)