Song of the Assassins

• Čína Qing mian xiu luo (viac)

Vavča

Fikční svět strarověké Číny (podle románu), kde jsou státy jako Jižní Pagoda, nebo Východní Moruše, představuje nelítostnou mocenskou hru aristokratů, kteří hledají mapu velkého pokladu. Různá společenství nájemných zabijáků plní úkoly svých aristokratických pánů. Qi Jun Yuan (William Feng) není výjimkou, pochází z údolí Lihen, a má svoje vzpomínky a důvody, proč se nebezpečného hledání účastnit. Jak už to tak obvykle bývá, zaplete se náš hrdina do spiknutí, soupeření s dalšími frakcemi, i do konfliktu se svým mistrem. Film je rozhodně zajímavý a musíte dávat zatraceně pozor na to, co se děje, co postavy naznačují a říkají, kompletovat si střípky děje, nebo budete zmatení jako včely po zimě... Fikční Čína v hávu wuxia spektálů nevypadala nikdy lépe, zbraně, souboje, kostýmy, ale také postavy jsou velmi povedené. Famózní OST, které složil Henry Lai, snímek není pouze sled atrakcí, ale máte zde velmi sofistikovaný příběh, děj. Jsou zde vynikající herci nejen Williiam Feng, ale i staří známí jako Hu Jun, Jack Kao, nejlepší je ovšem pro mě neznámá Gina Jin v hlavní roli (1,70 m vysoká žabka, která hrát umí a má charisma). Za mě 4,5*, chci reprízu ve vyšší technické kvalitě (zejména zvuk), Daniel Lee znovu potvrdil svoji pozici elitního režiséra. Původně se měl dělat i seriál, kde byla v hlavní roli Qu Jing Jing, mandarínsky mluvící, nevíte co se s projektem stalo? Ještě měsíc, dva zpátky byl dostupný v databázi záznam, plakát, trailer, galerie, a měl to také režírovat Daniel Lee. ()

Marze

Obvykly cinsky nudny pribeh se zmatkovitou zapletkou a mnozstvim zbrani. Trva to dlouho a pritom je to takove nedovarene. Postavy jsou jednorozmerne a zamenitelne, zadne zvraty a pekne souboje. Mozna kdybych nemel anglicke subtitulky, orientoval bych se lepe. ()