Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Proroctvo Kassandry (Emilia Fox), malej dcéry trójskeho kráľa Priama (John Rhys-Davies), vypovedá o jej mladšom bratovi Paridovi. Ten vraj spôsobí zánik Tróje. Keďže sa všetky jej predchádzajúce veštby a predpovede naplnili, otec sa jej rozhodne veriť i tentoraz a chce sa chlapca zbaviť. Po pôrode ho násilne odtrhne od matky a nechá voľne pohodiť na odľahlom mieste. Bezdetný sedliak však dieťa zachráni a vychová, ako by mu bolo vlastným. Jedného dňa sa už dospelému Paridovi (Matthew Marsden) zjavia tri bohyne a ukážu mu tvár nádhernej neznámej ženy, ktorá mu je súdená. Mladíka osud privedie na dvor kráľa Priama, kde sa uplatní ako statočný bojovník. Stretáva sa tu i so svojou sestrou Kassandrou a tá ho vďaka svojim nadprirodzeným schopnostiam okamžite spozná. Nechápe, akým zázrakom sa mu podarilo prežiť. Jeho skutočná matka je dojatá prítomnosťou svojho oplakaného syna. Zmätenému Priamovi nezostáva nič iné, ako ho predstaviť svojim poddaným ako princa Tróje... Vo vzdialenom Grécku vyrastá bez rodičov očarujúca Helena (Sienna Guillory), ktorej matka pred časom spáchala skokom z veže samovraždu. Po moci túžiaci mykénsky kráľ Agamemnon (Rufus Sewell) je vo svojej chamtivosti odhodlaný zničiť Tróju. Tvrdohlavo si zaumieni upevniť svoje postavenie sobášom s Heleninou sestrou Clytemnestrou (Katie Blake). Jeho brat, sparťanský kráľ Menelaus (James Callis), pre zmenu nemôže odtrhnúť zrak od nevestinej krásnej sestry. Helenou je uchvátený aj kráľ Atén Theseus (Stellan Skarsgård), ktorý ju nečakane unesie... (TV Dajto)

(viac)

Recenzie (82)

sullafelix 

všetky recenzie používateľa

objektívne zachytená ....mytická udalosť ....ktorá prekračuje zaujatý opis a podanie samotným Hómerom...snáď si nikto nemyslí , že by sa vojna viedla len kvôli jednej žene ..nebuďte smiešny ....na 99% konflikty v dejinách potvrdzujú fakt , že vojny sa vedú vždy za účelom materiálneho zisku : či to už bohatstva , hegemónie ...exploatácie ľudí , surovín..atď....nikto tu teda neberie do úvahy fakt, že Hómer vykreslil dejinné udalosti neobjektívne a logicky v prospech Grécka ..ako to už v tých časoch bolo zvykom nepriateľa čo najviac poškvrniť a svojich čo najviac vyzvihnúť ..keďže sa cítil byť vlastencom...... a jeho Iliada ....je len púhy historický paškvil ......z tohto titulu Helena Trójska je omnoho lepšou kreáciou ako Trójska vojna ...s dementným Bradom Pittom ..ktorý má schopnosti prinajmenšom čínskeho cirkusového artistu ..ktorý na sebe pracuje od útleho malička ...skoky ako v Matrixe a prinajlepšom ..dispozície supermana ....snáď si nikto nemyslí že v skutočnosti nejaký Achiles mohol mať takéto mimoriadne schopnosti a byť zároveň nezraniteľný na celom tele .... detičky nedajte sa vysmiať !!!! ()

KoRner 

všetky recenzie používateľa

Niekto si prečíta Ílias ako prílohu z Káčera Donalda a už vyhlasuje, že je to vernejšie ako verzia s Bradom Pittom. Ako to môže niekto povedať o filme kde hrá Achillea "mládenca krásneho tak, že ho zatvorili medzi devy, ktorého odllíšiť od nich mohol iba prefíkaný Odysseus" plešatý vyhadzovač z baru? Či to iba preto, že sa nebránili ani nadprirodzeným veciam? ()

Reklama

Jeremiah 

všetky recenzie používateľa

Nejsem žádný "adrenalinový akčňák", ale přesto mi u tohoto filmu akce chyběla. Hlavní představitelka byla krásná a opravdu živelně svůdná, ale dějová linie a jakési smotání všeho dohromady mi celý film pokazilo. Jediné velké plus vidím v tom, že film ukázal dobu jak by asi opravdu mohla vypadat - tj. spousta drobných městských států, které mezi sebou válčí, jejich králové intrikují a hledají, kde by co mohli ještě uloupit. Byla to i podle mne doba, kde muži byli skutečnými MUŽI a ženy opravdové ŽENY. Silnější 2. ()

Z0oMb3E 

všetky recenzie používateľa

Trója VS Helena Trójska, blockbuster VS dvojdielny televízny film, hviezdne obsadenie VS neznámi herci. A predsa rovnaké hodnotenie? Áno Helena môže bez rešpektu stáť hneď vedľa svojej síce mladšej ale známejšej verzie pohľadu na tú istú vec. Áno pri porovnávaní týchto dvoch filmov je krásny paradox komu ktorý film nadŕžal a z ktorej strany bol braný. Ak sa Trója sympatizovala k útočníkom, aká krivda im bola spôsobená, v tejto verzii o trójskej vojne je ukázaná skôr záchrana pred krivdami. Trójska Helena je krásny príklad toho, že i za málo peňazí sa dá zahrať veľa muziky. Trójska Helena ukázala, že i s nepreplatenými hercami sa dá natočiť kvalitný film. V niektorých ohľadoch dokonca lepšie. Samozrejme trikovo to nieje boh vie čo, no snaha o kompenzáciu v podobne masovosti je tu zjavná. A na počudovanie úspešná. Čo sa tíka hlavnej hrdinky, tak presne takto má hlavná postava vyzerať. Krásna, charizmatická a výrazná. Presne taká, pre ktorú sa oplatí vyraziť do vojny. Ostatní ju v tomto príklade tak isto zdarne nasledovali. Ak ste už siahli po sladkom Bradovi, siahnite aj po omnoho autentickejšom Joeovi. Určite budete milo prekvapení. ()

Barak 

všetky recenzie používateľa

Brade Pitte, ty, kterého nemám zrovna v lásce, a ostatní z Petersenovy party, kde jste? Takovéhle laciné sračkoidní zpracovaní se jen tak nevidí. Začíná to strašně "cool" sestřihem, který je poskládaný z jednotlivých částí filmu, ale pak je to děsná blbost. Co se týče děje, tak je to naprosto chaotické, a i když víte kdo s kým, kde a proč, tak to budete mít sakra těžké se orientovat (kdoví, jak moc si to přikrášlili). Necelé tři hodiny dlouhé, přičemž první dvě hodiny se jen a jen hovoří - ještě k tomu naprosto stupidně - načež se konečně strhne nějaká bitva, ale to její provedení a střih, vám bleskurychle sebere nadšení - ještě že za chvilku už to skončí. Žádnému herci jsem nevěříl, že hraje - akorát se všichni tvářili strašně vážně, házeli tvrďácké pohledy, ale herecký výkon zkrátka podat nedokázali. Jenom odříkávali svoje texty, které byly debilní a nelogické, jako jejich chování. Helena nebyla kdovíjak krásná, ale mezi těma holkama, které tam byly, tak celkem vynikala - škoda toho, že jediné, co vidíme, je jen její zadek. A takového koně by nedokázal postavit snad ani ten Apollón. Práce, jakou si s tímto filmem autoři dali, je cítit na míle daleko - takový smrad musí cítit i Pánbůh.... 3.5/10 ()

Galéria (7)

Zaujímavosti (3)

  • V jednom zábere sa nachádzajú dva papagáje, kakadu a ara. Prvý z nich pochádza z Austrálie a druhý z Južnej Ameriky. V tomto období sa však do starovekého Grécka nemali ako dostať. (Miseno)
  • Televízny film sa inšpiroval Homérovým eposom Ilias, ale tvorcovia zaobchádzali s predlohou skutočne veľmi voľne. Vznikol v Grécku a na Malte, podľa scenára Ronnieho Kerna ho nakrútil televízny režisér John Kent Harrison. (ash99)

Reklama

Reklama