Jižní hlídka

• Francúzsko Sentinelle sud

Christian je francouzský voják, který se vrací z Afghánistánu do Francie. Chce se znovu začlenit do normálního života, ale brzy se zaplete do obchodu s opiem. Aby se z tohoto začarovaného kruhu násilí dostal, musí se naučit milovat. (Cinemax)

DAPDO

Pro filmy od Frantíků mám slabost, ale tohle byla zbytečná věc. Nemá to absolutně žádnej drajv, až na tři momenty se za celou dobu nic neděje. Nebavilo mě to, nakonec jsem to dokoukal a měl to puštěný jen jako kulisu a dělal u toho něco jinýho. 30% s pořádně odřenejma ušima. ()

kolemjdouc

Drsný děj ,který mě prvotně nijak zvlášť nezaujal, ale po druhém zhlédnutí měním názor a hodnocení .Kvůli autentičnosti příběhu. ()

DonBraso

Tenhle režisérský debut bohužel není ničím zajímavý. O prodeji Opia tu padne jedna věta,ke konci filmu vylézají nějaký informace na povrch,ale se mnou to vůbec nehlo.Hlavni postava dobře zahraná,ale bohužel nějak vše je takový zbytečný. Námět jsem si myslel, že bude dobrý, ale film byl vážně špatný.Hudba měla dovolenou, zbytečná love story a tak se hledá viník ve slabé dramatické činnosti,kdy moc činy nevidíte.Dodíváno to ano,ale to je možná ještě horší, když zjistíte, že někdo se pomstí a pak jeden uteče na trochu toho farmaření. ()

klukluka

Má to tady teď aktuálně 44 procent, to je podle mě vůči tomu filmu nespravedlivý, tak mizernej rozhodně není. Pro mě je to 60-ti procentní věc. Je potřeba si připomínat, že válka pouze nezabíjí, ale že přeživší poznamenává na těle i na duši. Odhalují se tady i skutečný příčiny, kvůli kterým ženou mladý kluky na popravu, a ty jsou v dnešním světě často diametrálně odlišný od těch proklamovaných, od neexistujících jaderných zbraní, od údajnýho potírání fašismu, od výmyslů všeho druhu, zakrývajících ekonomický zájmy, touhu konkrétních lidí po moci, případně obojí dohromady. Je to neveselá podívaná, trochu strojená, přehnaně patetická a málo uvěřitelná, ale má to hloubku, není to povrchní hovadina, jakých se točí tisíce. ()

dyfur odpad!

.....podľa filmu francúzska armáda mala v Afganistane starosť len s ópiom....príbeh jedno pošuka čo nevedel čo so sebou a okrem neho kopec inej svoloče....ešte i to by sa dalo prežiť ak by to bolo nafilmované zaujímavo - napínavo - kde by bol aspoň náznak akcie....ale totálna nuda - ešteže sú streamovacie média-inak toto by nešlo ani na video -  svojho času.... ()