Halloween Havoc

(relácia)
všetky plagáty

Desátý Halloween se odehrál 25. října v největším městě státu Nevada, Las Vegas. V aréně MGM Grand Garden bylo přítomno deset a půl tisíce diváků. Pro diváka velmi atraktivní wrestlingová PPV show přinesla mj. zápasy o pět různých titulů. Wrestleři Billy Kidman a Disco Inferno bojovali o titul Cruiserweight Championship a Bret Hart proti Stingovi o pás United States Championship. Krátký zápas předvedli i bratři Rick a Scott Steinerovi. Fanoušci se mohli těšit na zápas Hulk Hogan vs. The Warrior a na zápas Goldberg vs. DDP o nejcennější titul WCW. (Stocki)

nevermore

SPOILER! Podle oficiální kritiky jedno z nejslabších PPV v roce 1998 již upadající wrestlingové ligy WCW. Přesto to bylo první PPV, které jsem kdy viděl a snad i tato skutečnost mi dovoluje hodnotit takto. Některé zápasy byly vynikající a jiné velmi špatné. Vezměme si je jeden po druhém. 1. WCW TV Title Championship: Chris Jericho vs. Raven (10/10) Velice zajímavý zápas, již jen proto, že oba wrestleři byli heels, k oběma a jejich wrestlingové prezentaci mám navíc blízko. Raven "Oběť společnosti" a Jericho se svým přemrštěným superegem. Dlouhou dobu neporažený Chris Jericho nakonec vykrývá Ravenův Finisher move Evenflow DDT a přechází ve Walls of Jericho, čímž obhajuje pás.___________ 2. Wrath vs. Meng (7/10) Dva těžkopádní powerwrestleři. Wrath je přece jen o fous pružnější a navíc dostal příležitost ke vzestupu, série zápasů, zakončená výhrou - včetně tohoto. _________3. Disco Inferno vs. Juventud Guerrera (8/10) Dobře koukatelný svižný zápas. Disco zakončuje piledriverem, stává se prvním uchazečem o Cruiserweight titul. _________ 4. Fit Finley vs. Alex Wright (7/10) Alex Wright zakončuje Neckbreakerem a poráží bývalého držitele TV opasku. _______ 5. Perry Saturn vs. Lodi (8/10) Rychlé Saturnovo vítězství. Lodi je spíš kašpar než wrestler, ale zato umí dobře prodat, každý chvat, který na něm někdo páchá._________6. WCW Cruiserweight Championship: Disco Inferno vs. Kidman(9/10) Kidman je prostě frajer a v ringu ho rychlostí a ohebností málokdo předčil. Přesvědčivě vyhrává po Shooting Star Press. _______7. WCW World Tag Team Championship: Rick Steiner/Buff Bagwell vs. Scott Steiner/Giant (7/10) “Nečekaně“ vprostřed zápasu Bagwell zaútočí na Ricka Steinera, který však přesto nakonec byl schopen Scottyho Big Poppu Pumpa sundat a vyhrát tak oba pásy Tag teamů. Jako partnera si později dovybral under-card wrestlera Kenny Kaose. _______8. Scott Hall vs. Kevin Nash (6/10) Dva kamarádi a bývalí kolegové stojí proti sobě. Scott Hall měl reálné problémy s chlastem, což mu přišili i do jeho WCW prezentace (pak byly soudy a tak kvůli tomu). Nash Halla odPowerBombuje, ale nechává ho bez odpočítání a odchází z ringu, čili Hall vyhrává na Count-out. Nemám rád bookera Nashe. _______9. WCW United States Heavyweight Championship: Sting vs. Bret Hart (9/10) Oba jsou skvěli wrestleři a věřím tomu, že v reálném životě i přátelé. Poslední možnost vidět Stinga s červenou maskou v barvách Wolfpacu. Bret ho totiž roztříská natolik, že byl Sting pak řadu měsíců odstaven z akce a když se vrací, Wolfpac už jako takový není. Následuje pětiminutová hospitalizace Stinga. Bret Hart tedy obhajuje.________ 10. Hulk Hogan vs. Warrior (1/10) Adept na nejhorší zápas vůbec. Oba přestárlí wrstleři nemají žádnou zásobu pořádných chvatů, takže se většinu času jen tak plácají nebo škrtí. Když se pak třikrát Warrior poodkulí a Hogan 3x zkusí na něho bezúspěšně spadnout, už se divák jen směje. Zápas je extrémně dlouhý a extrémně nudný, když dojde konečně na nějaký ten přehoz, publikum už to ani nereflektuje. Nejtrapnější je konec, kdy měl Hogan hodit Warriorovi do ksichtu hořící papír, ale nebyl nejdřív schopnej ho zapálit, tak hodil nehořící! To už na něj bučeli i lidé co mu původně fandili. Nakonec ho zapálil, ale shořel mu v ruce :) Nakonec to utrpení přece jen skončilo Hoganovým vítězstvím, kdy mu ještě navíc přišel pomoc jeho skutečný synovec Horace._______ 10. WCW World Heavyweight Championship: Diamond Dallas Page vs. Goldberg (10/10) Když proti sobě jdou dva faceové, většinou se jedná o kvalitní zápas. Tady jde o jeden z nejpropálenějších zápasů, co kdy WCW odvysílala. Oba předvádí skutečnou show a když pak oslabený a do té doby neporažený Goldberg obdrží Dimond Cutter wrestlingový svět přestal na pár vteřin dýchat. Ovšem ani v DDPho silách nebylo porazit vědomě vytvářené monstrum a šampionem tak zůstává Goldberg. Oba dva si nakonec potřesou rukama, což je rovněž ojedinělé gesto, kord když jde o největší trofej v WCW. _________CELKOVĚ: 9/10 () (menej) (viac)