Maigret - Season 1 (2016) (séria)

Maigret a mŕtvy muž (S01E02)

(epizóda)
  • Česko Maigret a případ mrtvého muže (viac)
TV spot

Jedno ráno zavolá na políciu znepokojený muž a pýta si Maigreta. Tvrdí, že ho niekto sleduje a chce ho zabiť. Skôr, ako sa Maigretovi podarí vyzistiť detaily, muž zavesí. Neskôr opäť telefonuje z rozličných miest až pokiaľ telefonáty neustanú. Tú noc sa nájde telo dobodané na smrť. Hnaný vinou, že sa mu nepodarilo zachrániť svojho "mŕtveho muža", Maigret je rozhodnutý nájsť vraha. (STV)

TV spot

Tosim

Maigreta mám zmáknutýho ze všech detektivů nejmíň (viděl jsem jednoho starého Gabina a pár dílů s Cremerem, nečetl jsem nic). Tady se jedná o pocitvou televizní práci, zaujme spíš postavami (Maigretova žena) a atmosférou, než detektivním pátráním, ale hlavně - Rowan Atklinson měl vážné role hrát už dávno, já to říkám pořád. 70%. ()

Frajer42

První film, kde jsem měl možnost vidět Rowan Atkinsona ve vážné roli. Trošku mi chyběly jeho grimasy, ale vedl si dobře, jen snímek je poněkud obyčejný. Zápletka není natolik poutavá, aby bylo nutné televizní zpracování. Potěšila mě účast Čechoslováků. Jen mi úplně nešlo přes sluchovody, kterak si dovolovali opakovaně znásilňovat naši mateřštinu. Lidé ze Slovenska byli v určité fázi snímku moc hezky charakterizováni jako "nevzdělaní lidé z vesnic z východu, kteří na to nejsou lépe než středověcí rolníci a o nic lépe než zvířata". Neskutečně mě to pobavilo, neboť moje spolusledovatelka je shodou okolností právě tohoto zaostalého původu. Lepší dvě hvězdy. ()

Torgal

Výrazne lepšie ako prvý diel a to predovšetkým kvôli zaujímavejšej zápletke. Českí záporáci, ktorý musia byť tlmočený do slovenčiny aby im Magreit, opäť vo výbornom podaní Rowana Atkinsona, rozumel sú príjemný bonus. Potešia aj oldschoolové vyšetrovacie postupy, ktoré sú prudkom kontraste s tým, čo vidíme v súčasných kriminálnych seriáloch. 7+/10 ()

vyfuk

Nejde o nic průlomového, ale filmový průmysl se nám snaží ukázat dalšího v celku zajímavého detektiva, který je ztvárněn velice dobrým hercem. Zde je asi hlavně vidět, že Atkinson ve výsledku zvládne i víc než jen komedie a co víc, mistra Beana. Dokáže i opak a s ním i překvapit. Jak říkám, provedení nikterak úžasné, ale ve výsledku velice příjemné na prozkoumávání. ()

Marsik

PRIMA HD - Jak jsem byl po prvním dílu hodně mile překvapen, že Rowan je skvělý i ve vážných rolích, tak zde už jsem to bral jako normálku. Nebudeme si nic nalhávat, nebýt jeho, rozhodně by to byla ryze průměrná detektivka, kde bylo všechno vyumělkované a předem jasné. Každopádně díky TV Prima za možnost shlédnout 2 krimi s Mr. Beanem během jednoho týdne, navíc s dabingem, kde pan Heřmánek byl hodně zajímavý. 70% (with J.) ()

• V knižní předloze i původní britské verzi vraždí gang Čechoslováků. V české dabované verzi je ale gang složený z Rusů. Důvodem je přítomnost překladatele, který by paradoxně překládal Maigretovi (Rowan Atkinson) při výslechu češtinu do češtiny. (rakovnik)
  • Dobovou Paříž nahradila ve filmu Budapešť, ve filmu hrají také maďarští herci. (rakovnik)