Príbeh muža, ktorý ostane uväznený na veľkom medzinárodnom letisku. Príbeh Viktora Navorského, ktorý prichádza do New Yorku a netuší, že kým bol na palube lietadla, v jeho krajine sa stal vojenský prevrat. S pasom, ktorý nemôže použiť, nesmie vstúpiť na územie USA a tak musí v tranzitnej časti Kennedyho letiska čakať, kým sa v jeho krajine skončí občianska vojna. Z dní sa stávajú týždne a z týždňov mesiace, počas ktorých Viktor pomaly objavuje labyrint terminálu - mikrosvet plný absurdít, ale aj romantiku, keď sa zoznámi s krásnou letuškou Ameliou... (STV)

tribican

Tak nevím, ale zdá se mi, že je to vysoce průměrný film. Přeslazený, postavy s jednoduchým charakterem (byť se to později trochu vyhrotí), dobrák vs. hajzlík. Příště něco méně patetického. Nicméně zajímavý námět z pohledu mezinárodního práva. 65 % ()

soukyd33

Film je ukázka toho, jak může dopadnout jeden člověk, když selže hned několik faktorů najednou. Přežít na jednom místě bez peněz a jídla není vůbec snadné. Začít ale myslet tam, kde by jiní selhali, to je vážně důkaz silné vůle. Tento film se mi líbí nejenom tím jak to zahráli herci jako Tom Hanks, ale příběhem jednoho člověka, který pomůže i dalším lidem. Film určitě doporučuji shlédnou všem, co si myslí že mají všechno! Jednoho až překvapí, co všechno se dá dělat na terminálu, když jde o přežití. Silný příběh, který má emoce, a také skrývá humor. A snad i zlost někde hodně hluboko. Romantická večeře v rámci možností a ta mozaika s fontánou byla velmi pěkná scéna. Hvězdiček 5***** ()

futislav

Jak může takový velikán jako Spielberg natočit něco tak nudného a ucouraného ? Banální, pomalu plynoucí příběh o člověku, který se půl filmu chová jako idiot, což má být zřejmě ta komediální hladina (ha ha ha).Nuda. Jednu hvězdu za výborného Hankse, druhou za kameru. Ale komedie to fakt není, spíše spolehlivé uspávadlo. ()

Feacher

Na tento film jsem koukal od svých dětských let několikrát a stále se mi prostě líbí. Známí herci, špičková hudba, která naprosto přesně vystihuje hlavní postavu, vtip, nápad a i satiricky reálná logika. Za mě jednoznačně 5 z 5! ()

Bogrant

Stratený Hanks dve filmové hodiny blúdi po letisku v doprovode hravého a vynaliezavého Spielberga, naplno ukazujúceho svoju originalitu. Je to milé, bezstarostné, tak trochu prosto hlúpučké, ale dobré, vtipné i dramatické, no zo všetkých spoločných projektov týchto dvoch zmienených pánov to najmenej sledované a obľúbené. ()

vinducha

Celý film jsem mu držel palce , aby se z toho nějakým způsobem dostal  . Takhle to přesně vypadá , když si nějaká guma usmyslí , že bude aplikovat dodržování byť nesmyslných zákonů 100 %. bez vyjímky. Je to vlastně o vítězství ducha obyčejného člověka nad nesmyslným byrokratickým soukolím. Komedii jsem v tom moc nenašel , protože sem si představil sám sebe , jak bych v tomto případě asi dopadl. Stanley Tucci toho extrazmrda zahrál opravdu brilantně. ()

Sa.sa

Úžasný film o Terminálu na letišti a 1 herci... Prostě i o tom se dá postavit film pokud je dobrý film a scénář.... ()

sarulefilm

Celý film vyzdvihuje herectví Tomu Hankse, hrajícího občana smyšlené země Krakozhie. Tato země by se, ale měla naházet někde poblíž nás, proto si dovedeme představit nějaké typické rysy východních Slovanů. A toho jsem se dost bála, že půjde o další extrémně stereotypizovanou hloupou ruskou postavu, která se objevuje v amerických filmech. Ale klobouk dolů, Tom Hanks zahrál skvělou postavu, která má opravdu nějaké skutečné slovanské rysy a ne takové, jak si je občas Američané představují. Kromě toho má film vcelku jednoduchý děj, ale se skvělou zápletkou. I když je to komedie, tak z příhod hlavního hrdiny nás skoro až mrazí, protože si dovedeme představit, že tohle se mohlo stát vpodstatě každému. Je to hezký film. ()

Dupac

Já bych řekl, že ta látka nebyla hodná Spielberga. Oddechový čas mezi dvěma spektákly, který mohl způsobit převrat opravdu jenom v Krakozii. ()

Simex_

Tom Hanks, který ztvárňuje Viktora Navorského, a Catherine Zeta-Jones, která hraje roli Amelie Warren, předvádějí vynikající herecké dovednosti a chemii na plátně. Film se odehrává v mezinárodním letištním terminálu, což je originální a zajímavé prostředí pro vyprávění příběhu. Film skloubí komické prvky s emocionálním podtónem, což přispívá k příjemnému zážitku pro diváky. Steven Spielberg je známý svým vizuálním umem a kvalitní režií, což se odráží i v tomto filmu. Terminál je esteticky nádherný a detailně zpracovaný. Film využívá určité klišé a stereotypy, což může snížit jeho originalitu a předvídatelnost. Některé postavy v terminálu mohou působit povrchně a nedostatečně vyvinuté, což může omezit jejich věrohodnost a emoční spojení s diváky. Celkově je film "Terminál" považován za pozitivní zážitek, zejména díky vynikajícím hereckým výkonům, zajímavému prostředí a kombinaci humoru s emocionálním laděním. ()

Mič

miestami tam velmi cítim rovnaký feeling ako Catch me if you can. Každopádne príjemná oddichovka. Predsa len ten Tom Hanks a Steven Spielberg maju nieco do seba... ()

klaus

Způsob jak žít? Tom Hanks v další strhující roli. Asi si budu vydělávat tím, že budu na letišti odvážet vozejky na kufry! ()

r3musko

Film prirovnám k Telefónnej búdke. Jej prostredie bolo "stiesnenejšie" narozdiel od haly letiska, v ktorom sa odohrávali láskavé a jemné, povedal by som "Hankssovské" príbehy. Samozrejme, dôvod rozdielov je už v samotnom zameraní filmov. Aby som sa dostal k tomu terminálu. Od začiatku je príbeh vľúdny a zaujímavý (ako samotná postava) a pozorný divák postrehne cieľavedomý rukopis scenáristovho pera. Neskôr je citeľná strata nápadov (asi v polovici), tam sa zmení aj postava - zo stroskotanca, ktorý sa dovtedy zdomácňoval na letisku, sa stane lovec. To je dôvod,prečo sa Tom sa dostáva do mnohých zaujímavých situácií, ktoré sú viac, či menej realistické. Práve v tejto časti filmu sa vyskytujú malé nezrovnalosti s realitou, voči ktorým som bol však ohľaduplný a odmenou mi bol pekný filmový zážitok. Happy-end na záver bol očakávaný. Ja jednoducho milujem tento spôsob rozprávania príbehu a preto som bol už po prvých 15 minútach som sa rozhodoval medzi 4 a 5* ()

Ywec

Tom Hanks alias Viktor Navarovsky si dokáže udělat z letiště JFK příjemné místečko k životu. Má tu kamarády, může okukovat letušky (představte si, že zrovna u té, kterou hraje Caty Zeta-Jonesová, nezůstane jenom u koukání), práci taky sežene, jen se nemůže dostat z tohoto malého světa ven. Letiště šéfuje Stanley Tucci a jak by o něm prohlásil Tomáš Holý: "není družnej". Viktor má na výběr, buď jechať zpátky do svého zapadákova, nebo vyteržať pioňer. Film je inspirován skutečným příběhem, ovšem natočil ho náš Steven Spielberg, takže je reálný asi jako Jurský park. Z existenčního dramatu je udělaná cukrkandlová hollywoodská komedie, která vám ale zvedne náladu snad ještě víc než profláklá oplatka. ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)